Työmatkalla Bresciassa, Italiassa

Hämmästys on suuri , kun täällä ei osatakaan
puhua pakkoruotsia!
Olen " pöyristynyt";)
Onhan pakkoruotsi niiiiin merkittävä maailmankieli..
Tosi "tarpeellinen"
581
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Miksei Ahtisaari ole tajunnut samaa asiaa, vaikka on työkseen kiertänyt maailmaa vuosikymmeniä?

Äänestä

kom just hem från en resa till Frankrike och Belgien och hör och häpna på inget enda ställe talade de tvångsfinska

Äänestä
  • Emme me fennot ole väittäneetkään, että suomi olisi maailmankieli!

    Emme me ole vaatimassa Ruotsiin pakkosuomea sillä verukkeella., että suomen kieli olisi tärkeä ruotsalaisille.

    Äänestä

ylöös

Äänestä

Ylöös

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Patriootti22 kirjoitti:

Hämmästys on suuri , kun täällä ei osatakaan
puhua pakkoruotsia!
Olen " pöyristynyt";)
Onhan pakkoruotsi niiiiin merkittävä maailmankieli..
Tosi "tarpeellinen"

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu