Kyl on karseet hinnat,vai vielä työväen musari.Ei sinne työväki raaski mennä,työttömistä puhumattakaan.
Musarin lipun hinta
ryöväri
7416
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Nykyään herrojen ja pikkunilkkien tapahtuma.
Todellakin, kalliit!! ja siittä alkaa alamäki!! Musan anti on tänä vuonna huono ei oikein säväytä.
Työläisellä on taskussaan jonkun liiton jäsenkortti, jolla saa alennusta.
Esiintyjät eivät kyllä vedä puoleensa tänä vuonna kovinkaan vahvasti.
Herrat saa ilmaiset liput, haapoja niitä käy jakamassa kaiken maailman Mersu ja audimiehille.
Ei voi verrata musareita muihin tapahtumiin. tuolla porukka seisoo lapaset sojossa. ei mitään menoa , hyvää fiilistä. Niiiin tylsää kun olla ja voi!
Viinaa ja kaljaa sinne mennään vaan juomaan, aivan sama ketä esiintyjiä siellä loilottaa.Fb:ssä kirjoittelevat , että missä on kaljanjuonti paikat ja saako mukien kanssa mennä lavan viereen örisemään.Kännissä ahtaudutaan mukien kanssa lavan reunalle ja tupakoilla poltellaan naapurin vaatteet.Oksentelu toisten kengille on myös kovin hauskaa olevinaan.Raittiimmat hauskanpitäjät ei tuohon tapahtumaan mene, sekoilkoot juopot rauhassa.
Menkääs johonkin muuhun festariin, missä on Eput, J Karjalainen ym ja lippu maksaa vaan 65 egee. Kertokaa missä on halvempaa?????