Tämä on nyt nähty. Kun kokoomus ei päässyt hallitukseen , niin ne tarkoituksesellisesti antaa pääomavirtojen mennä kommunistiseen Kiinaan tai muualle halpamaihin.
No kohta ne tulot loppuvat herroiltakin. Jos duunareilla menee huonosti, ei teidän herrojenkaan olot parane. Se näette pian!
Kysyn missä ovat ne Eu-huumassa luvatut työpaikat?
Juuri kokoomuksen taholta suurisuisesti luvattiin maahamme kymmeniä tuhansia uusia työpaikkoja ,jos äänestämme kyllä EU:lle. Mutta missä ne ovat ? Olkaa hyvä ja kertokaa!
KOKOOMUS KUSETTAA KANSAA
4
242
Vastaukset
- Vanha Porvari
Kokoomuksen hallituskaudella saatiin maahan lisää työpaikkoja ja valtion velkaa paremmalle tolalle. Se oli silloin. Nyt kokoomus on oppositiossa ja voit huolinesi kääntyä istuvan hallituksen puoleen ja kysyä, miksi ne työpaikat siirtyvät Kiinaan.
Mikäli et tiedä, hallituksessa istuu kaksi duunarin punaista puoluetta, kepu ja demarit. Jos he eivät saa asioita kohdalleen, voit vaikuttaa äänestämällä kokoomuksen taas takaisin valtaan ja korjaamaan kepun ja demarien aiheuttamat vahingot!- Timppa
Kokoomuksen hallituskaudella tehtiin velkaantumisen maailmanennätys bruttokansantuotteeseen suhteutettuna (parin vuoden sarjassa). Niitä velkoja maksavat vielä lapsemmekin.
- igor
Timppa kirjoitti:
Kokoomuksen hallituskaudella tehtiin velkaantumisen maailmanennätys bruttokansantuotteeseen suhteutettuna (parin vuoden sarjassa). Niitä velkoja maksavat vielä lapsemmekin.
Kyllä se oli kuule niin, että v 1991 vaalien jälkeen Kokoomuslainen valtiovarainministeri perui kaikki Kepun järjettömät vaalilupaukset.Niinkuin nyt on Kalliomäen tehtävä.Kyllä Kepu on sellainen yrittäjäpuolue, että se tukee aina, kun joku yrittää laittaa kättään toisen taskuun.
Missä on pääministerin näkemykset tulevaisuudesta?Hänen pitäisi Kiinailmiöön vastata.
- porop
Esko Ahon johdollahan Suomi unioniin liittyi...
Voivat maanviljelijät sitten miettiä miksi
kepun aikana maatalouden tuet häviävät?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Putin hoiti Suomen natoon ja myös Ruotsin
Iso kiitos Vladimir Putinille. Hänen ansiosta pääsemme nyt Natoon. Putin halusi Naton lähelle ja nyt sai. Voimme tästä kiittää vain Putinia.6417831Niinistö teki hetkessä Suomesta Venäjän ydinaseiden maalitaulun
Kaiken lisäksi mies vielä lällätteli Putinille eilisessä tiedotustilaisuudessa ja käski katsomaan itseään peiliin. Kyllä vähän asiallisempaa käytöstä4312109Voi Stefu ja sun kiivas luonteesi
Sielä lentelee ullakkohuoneiston ikkunasta daamin vaatteet ja matkalaukut pitkin pihaa. Toisaalta,en ihmettele yhtään että tämä suhde päättyi näin,kyl2201998- 1431596
Veikkaus: Miten The Rasmus pärjää Euroviisuissa?
Euroviisuhuuma on ylimmillään, kun Suomi ja The Rasmus taistelee biisillään Jezebel. Bändi on tikissä, kunhan Lauri Ylösen ääni kantaa. Mitä veikka511219Ohhoh! Martina Aitolehti ja seurapiirihurmuri-Jesper ekassa yhteiskuvassa - Sutinaa Mallorcalla!
Martina Aitolehti ja seurapiirijulkkis-Jesper nauttivat toisistaan varsin vauhdikkaissa merkeissä Mallorcalla. Aitolehti ei ole esitellyt rakastaan vi251158Stefanilta tuli taas karu totuus Sofiasta
Marokkolainen h*o*ra! Voi tsiisus kun mulla on hauskaa! Lumput lentää ikkunasta kun Stefu raivoaa h*uralleen🤣🤣🤣 Nyt ne popparit tulille, tästä tule951024Ootko onnellinen kun ei tarvitse
nähdä tätä tyhmää naamaa enää koskaan? Multa se särkee sydämen, mutta minkäs teen. Vaikka olisi kuinka sinnikäs eikä hellittäisi, se ei aina auta.65823Oletko nähnyt eroottiset kohuleffat? Fifty Shades Of Grey -trilogia tv:stä
Fifty Shades -trilogia starttaa, kun nuori opiskelijanainen Anastasia tapaa rikkaan liikemiehen. Seksisuhdehan siitä starttaa, höystettynä sadistisill6697Sofia matkii Martinaa
Sofia etsii omaa lippisjonnea mäkkäreistä ja itiksestä. Tuskin löytää yhtä komeaa.133670