Lottovoittaja.

Fuck off

Oliko se kukkakimppu mielestäsi asiallinen ele kun kiimoissasi veit niitä kioskin myyjälle? Sekö oli tämän onnettaren hinta joka muutti elämäsi ikuisiksi ajoiksi?
Etkö keksinyt muuta keinoa tai jopa jotain arvokkaampaa? Tai mikset vain olisi jättänyt viemättä tätä suurta lahjaa?
Toivon sinulle pihi rotta että tulet kärsimään rahoistasi ja koet suurta epäonnea jatkossa. Toivon että sijoitukseksi epäonnistuvat ja eroatte perheenä. Voikaa huonosti ja sairastukaa.
Ota tämä kirouksena joka ei poistu eikä laannu.
Hyi helvetti. Pthyi:(

1

135

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • en jummarra

      En tiijä mistä puhut, mutta jos joku vie ventovieraalle kioskinmyyjälle kukkakimpun niin onhan se nyt aika hieno ele. Ainakin omaa mieltä piristäis saada kukkasia vaikka sitten lottovoittajalta. Eihän sillä kioskinmyyjällä mitään tekemistä sen lottovoiton kanssa ole?
      Oletko joku katkera naapuri tai ex-puoliso joka ei saa voitosta penniäkään? Vaiko kioskinmyyjä? Miten se sulta on pois jos kioskinmyyjä saa kukkakimpun?

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle

      Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle
      Joensuu
      27
      3405
    2. Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen

      Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A
      Kotimaiset julkkisjuorut
      12
      2529
    3. Kuka? Riehui valtuuston kokouksessa tänään ?

      Onko puolangan puolesta porukkaa. Vaikuttaa siltä. Sairasta.
      Puolanka
      99
      2482
    4. Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen

      Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell
      Kotimaiset julkkisjuorut
      107
      2154
    5. Toivoisitko Rakas vielä?

      Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.
      Ikävä
      76
      1693
    6. Ihan pieni näkeminen vaan

      👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥
      Ikävä
      48
      1584
    7. Sointu Borg tilittää - Ei suostu enää tähän työhön: "Katastrofi"

      Sointu Borg on mediapersoona, joka löi itsensä läpi Diili-realityssä. Borg on monipuolinen tekijä: mediapersoona, juonta
      Suomalaiset julkkikset
      26
      1516
    8. Keskustelua kasteesta

      You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti
      Kaste
      400
      1305
    9. Jos saisit antaa yhden neuvon

      jälkikasvullesi elämää varten, niin minkä antaisit?
      Sinkut
      134
      1245
    10. Tulipalo viimeyönä

      Olipa ikävä kuulla tämä tulipalo, nyt on jatkuvasti asuinpaloja.Grillikausi alkanut.Grillit pois parvekkeilta ja asuntoj
      Jämsä
      15
      1146
    Aihe