Reilu viikko zyban kuurin jälkeen...

No niin nyt on kulumut viikko ja yksi päivä siitä kun lopetin zyban kuurin.

Kuurin jälkeen ei ole ollut mitään ongelmia tupakan kanssa.

Nyt tulee kaksi kuukautta täyteen polttamatta...niin paitsi se yksi jonka sillon muutama viikko sitten poltin.

Purkkaa tulee syötyä normaalia enemmän, mut jospa siitäkin pääsis vielä.
3724
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kiva kun sulla menee lakko hyvin.Toivottavasti jatkossakin.Ilmoittele.Minä olen nyt ollut 12 päivää poltamatta.Tuntuu ettei kiinnosta mikään.Tekis mieli olla vaan peitto korvissa.Mulla särkee päätäkin melkein koko ajan.En tiedä johtuuko se nyt tosta Zybanista vai mistä.Yritän kuitenkin pinnistellä.Hyvää jatkoa sulle.

Äänestä
  • Päänsärkyä oli minullakin.
    Ei muistaakseni tullut heti kuurin alussa vaan enemmänkin tuossa kuurin loppupuolella.

    Välillä on V:tuttanut aika armotta, mutta sekin alkaa helpottaa.
    Muutamien ihmisten kanssa olen asiasta jutellut, mut kun ne ei ole polttanut tai sitten ei ole lopettanut niin eipä ne tiedä asiasta oikein mitään.

    Äänestä

niinpä niin - 10 vuorokautta tänään savutta zybanin avulla, mutta päänsäryn lisäksi vaiheessa, jolloin aloin ottaa kahta tablettia/vrk aamuin illoin ohjeen mukaisesti tuli yöllä herätessä omituista kielen kärjen arkuutta sekä lievää kielen turvotustuntemusta, jotenka kahden päivän kuluttua tulinsiihen johtopäätökseen, että yksi tabletti/vrk saa riittää...
vaikeesti aika ajoin toimii, mutta 2 mg microtabeista parikertaa päivässä olen saanut apua "ylipääsemiseen"
täytyy siis vaan koettaa kärvistellä, ONNITTELUT SULLE saavutuksestasi - PYSY LUJANA!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mike kirjoitti:

No niin nyt on kulumut viikko ja yksi päivä siitä kun lopetin zyban kuurin.

Kuurin jälkeen ei ole ollut mitään ongelmia tupakan kanssa.

Nyt tulee kaksi kuukautta täyteen polttamatta...niin paitsi se yksi jonka sillon muutama viikko sitten poltin.

Purkkaa tulee syötyä normaalia enemmän, mut jospa siitäkin pääsis vielä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu