Miten Putin liittyy tähän uutiseen?

266
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Siis ylen uutisten aiherunko on ajat sitten sementoitunut muotoon; ensin yksi tai kaksijuttua Venäjästä (mielellään positiivisia) ja sitten muut jutut. Ja jos on pakko kertoa jotain huonoa tai ikävää, niin perään on heti laitettava joku tasapainottava kommentti joltain "asiantuntijalta".

Äänestä

Kysytkö sinä meiltä muilta miten Putin liittyy malesialaiskoneen alasampumiseen?

Eikö alasampuminen ollut mielestäsi joukkomurha?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Finlandizerung kirjoitti:

Muuten ihan asiallinen insertti, mutta ... (otsikko)

http://yle.fi/uutiset/ulkoministeri_erkki_tuomioja_malesialaiskoneen_alasampuminen_on_joukkomurha/7363855

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu