Putin väitti Krimin invaasion alkuvaihessa, ettei Venäjä ollut siihen sekaantunut, ja että terroristien sotilasvarusteita saattoi ostaa jokaisesta kaupasta.
Valikoima on laajentunut. Nyt Putinin myymälöistä löytyy ilmatorjuntaohjuksia siviilikoneiden alasampumiseen. MiIlloinkahan aletaan myymään jokamiehen ydinaseita?
Valikoima on laajentunut. Nyt Putinin myymälöistä löytyy ilmatorjuntaohjuksia siviilikoneiden alasampumiseen. MiIlloinkahan aletaan myymään jokamiehen ydinaseita?
Vastaukset 4
Vanhimmat
Jokamiehen ydinaseitakin löytyy. Esim. Putin murhautti Litvinenkon radioaktiivisella poloniumilla. Ainetta pystyy valmistamaan vain muutama laboratorio maailmassa, tässä oli kemistien mukaan venäläistä tuotantoa.
Aloittajana olen ihmeissäni, mistä noita plussia ilmestyy viesteihin. Alotusviestissäni on nyt 32 plussaa ja kommentissa 20. Lukukertoja ilmoitetaan olevan 11. Itse en ole laittanut ainuttakaan plussaa.
Esimerkki Putinin objektiivisesta tietotoimistosta: Matkustajakoneen ampui alas Ukrainan armeijan kone, joka luuli, että matkustajakoneessa on Putin! Tämän kertoi eilen Jälkiviisaat-ohjelmassa Ukrainan tilannetta illan ja yön seurannut HeSa:n toimittaja Pettersson.
Putinia lytätään maailmalla:
http://yle.fi/uutiset/nain_koneturma_uutisoitiin_tanaan__brittilehdet_syyttavat_putinia/7365307
Ja syystä lytätäänkin! Koko Ukrainen soppa on Putinin keittämä.