Selitys siihen miksi naiset lutkailevat humalassa, on selvitetty.
Alkoholi estää testosteronin hajoamisen maksassa, mikä saa naisen testosteronitason nousemaan ja naiset käyttäytyvät miehekkäämmin ja haluavat seksiä.
Kannattaa huomioida myös se että e-pillerit etenkin alkoholin kanssa käytettynä vaikuttaa naisen estrogeenitasoon ja sitä kautta seksuaalikäyttäytymiseen.
Alkoholi estää testosteronin hajoamisen maksassa, mikä saa naisen testosteronitason nousemaan ja naiset käyttäytyvät miehekkäämmin ja haluavat seksiä.
Kannattaa huomioida myös se että e-pillerit etenkin alkoholin kanssa käytettynä vaikuttaa naisen estrogeenitasoon ja sitä kautta seksuaalikäyttäytymiseen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Juuri tuon takia miehet tarjoavat naisille viinaa.
> Tarkoittaako tuo tutkimustulos, että ne joilla on luontaisesti korkea testosteronitaso (lue: miehet) on lutkia aina? <
Käytännössä kyllä, korkea testosteronitaso saa miehet vonkaamaan jatkuvasti seksiä.
Esim. homomiehet (joilla on samalaiset aivot kuin hetero naisilla siis naisaivot), haluavat seksiä enemmän kuin normaali naiset, koska homoilla on korkeammat testosteronitasot koska niiden omat pallit tuottavat enemmän testosteronia kuin naisien keho.
Homot käyttäytyvät siis kuten normaalinaiset kännissä eli korkeissa testosteroni pitoisuuksissa.
Tutkimuksen mukaan miehen testot laskee kännissä, mutta naisella nousee jopa korkeammaksi kuin miehellä selvinpäin.
Suominaiset pääsi jälleen maailmankartalle LUTKAilemalla!!!
Monet ulkomaalaiset miehet ovat törmänneet Suomessa lutkailuun käytännössä.
25 vee aussinuorukainen, kuvailee kohtaamaansa ilmiötä. Nuorukaisen 9 viikkoa kestänyt Suomen-vierailunsa oli unohtumaton.
- Olen yrittänyt selittää australialaisille kavereilleni, miten helppoa Suomessa on löytää seuraa. He eivät ymmärrä, miten helppoa se on. Se täytyy kokea itse paikan päällä, hän kertoo.
Nuorukainen ei yritä iskeä Australiassa naisia joka ilta, mutta Suomessa vientiä on riittänyt yrittämättäkin, koska suomalaisnaiset ovat itse hyvin aloitteellisia.
- Olen vienyt ainakin yhden naisen viikossa myös luokseni jatkoille"
Eli se pani ainakin 9 muijan kanssa 9 viikon aikana, todennäköisesti pe ja la eri muijien kans eli 9 x 2 = jopa 18 Suomimuijaa lutkaili!?
http://www.hs.fi/kotimaa/Ulkomaalaisille miehille riittää Suomessa vientiä/a1407392425068
Mieluummin afrikkalainen kuin suomalainen nainen.
Alcoholi - mikä on voimakasta myrkkyä - antaa naiselle tilaa ajatella viisaita.
Minä juon viinaa, enkä koske alcoholiin.
Miksi Suominainen haluaa ulkkiksen eikä suomalaismiestä?
Johanna Waddington joka itsekin on naimissa ulkomaalaisen miehen kanssa, kertoo että hänen tuttavapiirissään lähes puolet seurustelee ulkomaalaisen kanssa.
Hän jatkaa "On eri asia heittäytyä keskustelemaan mielenkiintoisen ihmisen kanssa, kun ei ole varma, törmääkö toiseen välttämättä enää koskaan. Sosiaaliset estot häviävät, joten tilanne on otollinen varsinkin lyhyemmille suhteille.
Vasta aikuisiällä olen huomannut, kuinka eri tavalla pohjoismaalaiset naiset ajattelevat muun maalaisiin naisiin ja miehiin verrattuna."
Väestöliiton tutkimusprofessori Osmo Kontula kertoo syyn.
Välimeren maista kotoisin olevien miesten kanssa solmitaan paljon liittoja.
Näiden miesten suosiolle Kontula tarjoaa seuraavaa selitystä:
- Tulkinnan mukaan se johtuisi osittain siitä, että suomalaismiehistä puuttuu perinteisen miehen rooli, jota osa naisista kaipaa. Näistä maista löytyy perinteisiä miehiä, hieman machojakin, mikä miellyttää osaa naisista. Osittain on kyse myös eksotiikan kaipuusta; naiset elävät romanttisia tarinoita todeksi omassa elämässään, Kontula sanoo.
Mikä TUTKIMUS????
Joku aussi leveilee,, että on saanu kerranki pesää,,.
Kotimaassa ei saana, muttä täällä onnisti.
Itseasiassa ja suoraan sanottuna naisten huoraamisesta,-jotka kotiinpalattuaan esittävät taas siveää, ja viattomuutta !
NIIN menettelevät ateistit !!!
vain ateistiset naiset, mutta ootteko koskaan nähny uskossa olevan naisen käyttäytyvän ja näyttäytyvän huorana humalassa pitkin katuja ???
Ei kerro muusta, että lutkat lutkailee !
Sen voin sanoa, että lutkat haisee väljähtyneelle iljetykselle, ja en koskaan ole sellaisista kiinnostunu, koska heissä on kuvottava haju !
Lutkan näkee myös silmistä, ja se on puistattavaa katottavaa !
Ihankuin katsoisi lehmän persijeen, kuin niiden silmiin.
Känninen Nainen Baarissa on kaunein näky maailmassa.
Tatskat ja Lävärit vielä siihen päälle...
Mielestäsi kaunein näky maailmassa on Känninen Nainen Baarissa.
Mieltymyksensä kullakin.
> raiskaukset tapahtuvat useimmiten tuttujen kesken, eivät siksi että on lähdetty tuntemattomien miesten mukaan. <
Niin no tuttujatuttu.. kai niitä mamuäijiä joiden mukaan on lähdetty baarista valomerkin jälkeen voi tavallaan tutuiksi sanoa?
Onhan ne niitten kanssa muutaman tunnin max. viettäny ennen kun se moraalinen krapula iskee ja aletaan väittää "raiskaukseksi".
Selitys siihen miksi naiset lutkailevat humalassa, on selvitetty.
Alkoholi estää testosteronin hajoamisen maksassa, mikä saa naisen testosteronitason nousemaan ja naiset käyttäytyvät miehekkäämmin ja haluavat seksiä.
Sitten kun alkoholi on haihtunut ja testosteroni tasot laskeneet, naiset alkavat ihmetellä itsekin miten lutkamaisesti ovat käyttäytyneet, ja tulevat siihen johtopäätökseen etten se minä ollut vaan minut on huumattu ja raiskattu, enhän muuten voisi lutkailla?!
Äläkää naiset juoko alkoholia, kun ette kestä sen seurauksia, eli sitä että käyttäydytte kuin lutkat. Syyttömät miehet joutuvat maksumiehiksi lutkailunne takia!