Surevatkohan Putinia
suurta johtajaa
852
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Putin osoitti stalinilaista jalomielisyyttä antamalla anteeksi velat tuolle kansalle, miksi Suomen toveri porvarit eivät voisi tehdä samoin. Me haluamme stalinilaisten arvojen jatkuvan sekä Pohjois-Koreassa että Virossa.
Siinähän niitä tarkkispojan kavereita on. Vielä puuttuu Bäckman huutamasta "Slava Rossiita".
Miten kauheaa on seurata minkälaisten moraalisten arvojen mukaan elävät naapurimme. Rosvoavat tappamiaan vainajia, ja kaikin tavoin yrittävät vielä salata kauheuksiaan. Minusta Charles oli oikeassa verratessaan erästä herraa Hitleriin!
Kaikista kaunein teko Putinilta oli kuitenkin tuo Pohjois-Korean velkojen antaakseniantaminen. Teko osoitti kunnioitusta noita surevia ihmisiä kohtaan.
Siellä on kymmeniätuhansia pohjoiskorealaisia Siperiassa tekemässä nälkäpalkalla paskaduunia johon paikalliset juopot ei pysty. Ei Putin ole mikään sellainen mies joka antaa mitään ilmaiseksi, Gaddafihan tämän sai kaikista katkerammin huomata.
Stalin vaati ainoastaan Neuvostoliiton roolin salaamisen Pohjois-Koreassa. Jooseppi tosin kuukahti ennen luomuksensa puhkeamista kukkaan.
Stalinin luomuksiahan nuo kaikki on Putinlandiasta Pohjois-Koreaan. Stalin opetti miten tärkeää on "naaatia" vaikka mussikan kustannuksella. Ja tyhmät ääliöt alistuu kun on sotilas tai OMON mies vieressä ase ohimolla.
On tuo jotenkin niin kaunis tuo isällinen suhde joka Putinilla on Kim Jongiin. Varmasti Stalin ja Il-Sung olisivat ylpeitä molemmista pojista.