Pois kommunismin saasta Suomesta!

8188
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Pois pois, venäjälle kuuluvat.

Äänestä

Se ei kuitenkaan riitä. Alueelliset ja paikalliset sodat sekä levottomuudet eri puolilla maailmaa ovat hajota ja hallitse politiikkaa, joka osaltaan turvaa ylivalan säilymisen. Yhdysvaltojen hegemonia kasvattaa vastarintaa muissa suurissa maissa. Brasilia, Etelä-Afrikka, Intia, Kiina ja Venäjä ovat jo päättäneet rakentaa uuden dollarista riippumattoman rahoitusjärjestelmän. Se heikentää dollarin asemaa ja aiheuttaa arvaamattomia vaaroja nykyiselle dollaripohjaiselle rahoitusjärjestelmälle. Se aiheuttaa vaaroja rahamarkkinoiden suursijoittajille ja siten myös Suomen kansantaloudelle.


Suomen kansantalouden – työllisyyden ja työttömyyden kannalta pääomien vienti ja tuonti osoittavat, että suomalaiset kapitalistit ovat täysin haluttomia sijoittamaan Suomeen ja että kaikilla keskeisillä aloilla yritysten päätös- ja määräysvalta on ulkomaalaisten hallussa. Kun vielä julkinen ylin lainsäädäntö-, tuomio- ja budjettivaltava ovat valuneet ulkomaille, EU:lle, voi ujostelematta sanoa, että talous ei ole terveellä, vankalla pohjalla ja työllisyyden junasta työvoimaa putoaa koko ajan radan varteen. Suomalaisilla on edessä todelliset vaaran vuodet.


http://kaikontturi.blogspot.fi/

Äänestä

Sitä näette? Enemminkin natokiimaset vittuun täältä..

Äänestä

"Suomi on vastustanut yksiselitteisesti kokonaisiin talouden sektoreihin kohdistuvia pakotteita.

Viime viikolla pelkona oli, että EU jäädyttäisi unionin rajaohjelmat, joita käytetään esimerkiksi rajanylityspaikkojen kehitykseen. Suomi hyötyy tällä hetkellä vuosittain noin 200 miljoonaa euroa rajaohjelmasta, jonka kautta rahoitetaan rajanylityspisteitä myös Venäjän puolella.

Suomi on muutoinkin hyvin tiukasti kiinni Venäjässä talouden suhteen. Vienti Venäjälle oli tullin tilastojen mukaan vuonna 2013 yhteensä noin 5,4 miljardia euroa. Tämä on noin 2 prosenttia Suomen bruttokansantuotteesta.

Samaan aikaan tuonti Venäjältä oli 10,5 miljardia euroa. Tästä yli 8 miljardia euroa koostuu kuitenkin energiasta, joka mitä todennäköisimmin jää talouspakotteiden ulkopuolelle.

Ilman energiaa Suomen kauppatase Venäjän suuntaan on siis kolmisen miljardia plussalla.
"

Äänestä

Aloituksen linkin kuva oli kuin yksi yhteen Ukrainan armeijan pommittamasta kaupungista.

Äänestä
  • Kiovan fasistikätyrien!

    Äänestä

Terve menoa svekot, sinne ruttotsiin jossa kouluissa koulutetaan jo suomi vihaa.
Ruotsissa koulutettavan kuoluvihan suomeen kohdistuneena pohjoismaiden neuvosttonjäsen ja kokoomuksen kansanedustaja.

Tähän suomihaan koulutukseen ruotsinkouluissa ei ole muut kokoomuksen edustajat reakoineet millään tavoin eikä suomenyleisradio.

Ylen hallintoneuvostossa on on 5 epäisänmaalllista kokoomuslaista ja 5demaria jotka eivät ymmärrä mikä maa suomi on, itsenäinen ruotssista riippumaton valtio toivottasti pikaisesti.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Martti Virtanen kirjoitti:

-

http://www.kokoomus.fi/assets/pois-kommunismin-saasta.jpg
-

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu