Olen tässä miettinyt että mihin Suomi on menossa,ulkomaalaisten omistukseen myydään kaikki suomessa jotain tuottavaa,verorahat valuvat ulkomaille,eikö herrat ymmärrä että se raha minkä firmojen myynnistä tulee ne lämmittävät vain vähän aikaa. Jos herrat nyt vielä Altian myyvät niin se on suomelle viimeinen niitti. Jos suomalaiset hakevat viinansa ulkoa niin siihen on syynsä,pudottakaa alkoholi juomien hintaa lähelle Viron hintoja niin ei kukaan vitsisi enään juomia ulkoa hakea.Eli tämäkin politiikka on väärin johdettu vai onko tässä laivafirmat takana. ja sitten vielä valtion viroista,silloin kun suomella meni hyvin niin virkoja lisättiin mutta nyt kun mennään lamasta toiseen niin turhat paperin pyörittäjät pihalle,tulisi valtiolle säästö aikas paljon.
Suominiminen valtio
Jussi+50
0
177
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1301355
- 101876
- 75713
- 51605
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa13511ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann40484Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m153451Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..30417Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä
Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;175384- 25381