Thai ravintola tuusula hyrylä

markus7777

huomasin ilokseni että sulan alueelle on avattu thaikku-rafla. kävin lounaalla ja ruoka oli aivan loistavaa, harmittaa vain että ravintolalle ei ole löytynyt isompia tiloja ja vetävämpää sijaintia. tuolla ruuan tasolla rafla olisi jymymenestys missä vain muualla.

7

885

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kkk882

      Reklamaatio 28.11.2014

      Hei kävin lounaalla 28.11.2014 en voi jättää lähestymättä,ruokana oli "lihapullia"ja perunamuussia ja perus muuta thairuokaa.

      Pakko todeta että missään viimeisen 5vuoden aikana ruoka ei ole ollut näin ala-arvoista lihapullilla ei ollut mitään tekemistä niiden siis lihapullien kanssa todennäköisesti valmiita ja perunamuussi ilmeisesti pussimuussia jumalatonta liisteriä.

      Lämpimät vai kylmät vihannekset en saanut selvää kumpia olivat lilluivat epämääräisessä vedessä ja olivat täysin raakoja/kivikovia syömäkelvottomia.

      Thairuoka oli kanssa mielestäni todella onnetonta mössöä ei oikesti mitään tekemistä kunnolla tehdyn thairuoan kanssa.

      Kuuntelin siinä mielenkiinnosta naapuri pöydän keskustelua ja kovin oli heidän ulosantinsa samaa kuin minulla nyt.He totesivat toisilleen että on ensimmäinen kerta tässä "ravintolassa"ja viimeinen ja tyyliin siis mitä tämä "ruoka"oikeasti on.

      Sivuillanne mainostatte,että omistajalla 13vuoden kokemus ravintola-alalta mielestäni sitä ei valitettavasti huomaan mistään.Myös aterimet likaisia siis haarukat,veitset ja juomalasit.
      Ainoa hyvä asia joka havaitsin oli myyjän positiivisuus.

    • Jouni52

      Paras Thai ravintola jossa olen Suomessa syönyt. Ruoka on todella maukasta ja hyvin tehtyä. Käytetyt raaka-aineet on korkealaatuisia ja annokset hyvin maustettuja.

    • gustavelund

      En käytä näiden hieromalaitostyyppejen muitakaan palveluja, mutta on siellä taatusti parempiakin ruokapaikkoja.

      • yöäkmitäjätettä

        Samaa mieltä. Taikut on profiloituneet seksikaupan pyörittäjiksi. Ei kiinnosta muukaan. Jos esim. siinä kaupan edessä taikut myy mansikoita ja herneitä, ostan muilta, en taikuilta !


    • eiaasialle

      Tällaisena aikana kannattaa suosia kotimaista ruokaa kaikin eri tavoin.

    • rehuja

      Valitettavasti nämä "palveluitaan" tarjoavat aasit näyttävät levittäytyvän ympäri Suomea. Eräs tuttavani joka niitä tuntee sanoi, että yli 90% niistä myy itseään täällä...ja huijaavat tietty suomipoikia.

      • njetthailand

        Kun ne ei oo ees mitään kauniita, pelkkää reikää vaan. Kantsii sijoittaa heti venakkoon jos ei siis suomalaista saa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      41
      1907
    2. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      711
      1312
    3. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      101
      1067
    4. Mitä nyt haluaisit kysyä kaivatultasi?

      Tässä hetkessä tai menneestä?
      Ikävä
      102
      918
    5. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      88
      914
    6. Mikä hänessä

      Saa sut kuumaksi?
      Ikävä
      66
      761
    7. Taidan olla pelkuri

      Kun en uskalla edes kysyä sulta 😳
      Ikävä
      33
      662
    8. Olinko yhden viestin arvoinen?

      Sen verran olit valmis panostamaan ja selvittämään umpisolmuja. Kukkuluuruu vaan sinullekin mies.
      Ikävä
      69
      532
    9. Kuka om uusi kylän mies?

      Ajelee polkupyörällä. Vaalea, melkein kalju. Ilmestyi katukuvaan tänä kesänä. Viettää aikaa kauppojen tuulikaapeissa. Ku
      Suomussalmi
      13
      528
    10. oot mun silmissä

      Vain äärettömän nolo. Anna olla jo 😂
      Ikävä
      78
      511
    Aihe