Carelian Caviar taste is muddy and mushy

53645
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 53

Vanhimmat

Aika mänttiä mustamaalausta: artikkelissa ei ole mitään otsikkoon viittaavaa.

Äänestä
  • Kaviaari maistuu pissiltä ja Sampi kakalta.

    Äänestä

  • Totta kuitenkin kirjoitti:

    Kaviaari maistuu pissiltä ja Sampi kakalta.

    Ootko maistanu?

    Äänestä

"The flavour is clean and fresh.." Ei otsikkosi oikein nyt sovi artikkeliin.

Äänestä

"THE FLAVOUR IS UNPLEASENT MUDDY"

Äänestä

Recirculating fish poo makes fish taste like shit. So Carelian Caviar quality is very low.

In UK and France it was is tested. It was failed to be substandard MUDDY Caviar !

Äänestä

Muikkukin maistuisi pahalta jos uisi omissa paskoissaan.

Äänestä

Causes of BAD caviar is recirculating water. Algae and bacteria is problem and grow too much. Fish poo is poisoning water. Filtering is not enough. Fish eats its own poo and tastes like it.

Fresh water is expensive so Carelian Caviar fresh water use is minimal. Also after flow is minimal. Cheap stuff.

Äänestä
  • Missään ei tainut lukea, että mudalta mastuva kaviaari oli juurikin Carelian kavieaaria. Jutussa todettiin, että se on Eurooppalaista.

    Äänestä

  • Onko Persujen kaljalautta vielä pinnalla?

    Äänestä

No shit sherlock

Äänestä

Onhan tuota sampea maistettu ja pahaa se on.

Äänestä

Luin ja vahvistin. Muta maistui.

Äänestä

Hot summer made caviar taste like shit.. MIB and geosmin is to blame. Bacteria.

Äänestä

Varkauden kaviaari ei pärjää Fuldan eikä Venetsian kaviaarille. Siksi sitä ei osteta Hampuriin. Sama juttu Pariisissa. Petrossian luottaa Etelä-Amerikkaan.

http://www.youtube.com/watch?v=dNLVihF3MJw

400€ kilo ja maistuu aidolle.. Fuldan ja Venetsian kaviaari jää hopealle.

Äänestä

Tuossa pätkässä 4 minuutin jälkeen maistajatyttö toteaa "slightly algae flavor" may go away..... . Suomennos: Maistuu vähän levälle (mudalle).. menee ohi ehkä 3 kuukauden varastoinnin jälkeen...

Varkaudessa on sama ongelma.

Ranskalaiset ei osta mutakaviaaria.

Ukrainassa kasvatetaan lähdevedellä..... http://www.mottra.com.ua/page.php?menu1=9&menu2=20&lang=2

Äänestä

Onkohan kukaan syönyt sitä oikeata mustaa kaviaaria johon vertaatte tätä kasvattamo mätiä? Teelusikallinen maksaa n.13 € riipuen ostopaikasta mutta valitettavasti joudut ostamaan sen 100g tölkissä joten on luultavaa että harva tänne kirjoittajista on maistanut miltä tämä aito herkku maistuu.
Tässäkin pitää paikkansa se että hinnakas herkku on vain snobbailu väline.

Äänestä

Milloin halli lunastetaan?

Äänestä

Ensiksi konkurssi. Hallin laitteisto voisi sitten kasvattaa eri kalojen poikasia.
Ne sammet siirretään merikasseihin. Sitten sampi on syömäkelpoista..

Uloste ja rehu ei saa sekoittua ! Johan sen tyhmpempikin ymmärtää, mutta konsultin kaaliin se ei mene.

Äänestä

simpukat

Äänestä

vp tissari

Äänestä

vp tissari

Äänestä

vp tissari

Äänestä

Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Muddy Caviar kirjoitti:

http://www.downeastseafoodnyc.com/news/we-are-bringing-in-a-new-high-end-treat,-carelian-caviar-from-finland/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu