Ja potkitut sekä raiskatut siat Sirkka-Liisan tykönä.
Joko Puttonen on vankilassa
Sirkka Liisa
971
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
On melko varmasti eduskuntavaaleissa kepun ääniharava.
Meriitit ainakin riittävät.
Puttonen sai kuulemma ehdollista, vaikka ilmeisesti eläintenpito kieltoa ei tullut. Kovimmat karjutkin kavahtaa nähdessään MTK satraapin tulevan ostoksille.
Muistetaan nyt kuitenkin, että myös pankkopoika on ehdokkaana.
Venäjältä luvattu turvapaikka. Kepuloisten ihannemaassahan saa sikoja potkia kunhan tarpeeksi maksaa "eläinlääkärille" joka itsekin on ostanut tutkintonsa Kazanin yliopistosta.
http://www.maaseuduntulevaisuus.fi/maatalous/entinen-mtk-pomo-puttonen-tuomittiin-eläinsuojelurikoksesta-1.66039
Ajatelkaapa, kuinka mitätön tuomio tekoon ja "tuomitun" ansiotasoon nähden.
Eikö eläimillä ole mitään turvaa? Anttila huutaa kitapurjeet levällään lisää rahaa, muuten rääkätään eläimiä.
Agraarimafian voimaa. Saahan lestadiolaisetkin täällä jopa usein lievempiä tuomioita kuin Berlusconi lasten nussimisesta.
Putkonen se on !
siirtyi sdp > persut
Hetkonen !
Sano Putkonen.
Ja kuittasi SDP:stä 1/3 osan pois
Äkkiseltään ei tule mieleeni yhtään tapausta, jossa eläinrääkkäyksestä olisi tuomittu ehdoton vankeustuomio.
Ja jos tuomittaisiin, luulenpa. että tuomitut olisivat vankilassa samaa kastia kuin lasten raiskaajat ja vastaavanlaiset raukat. Saisi siviilissä suurta patua esittävät kepulestat suorastaan anella vankilanjohtajalta eristysselliä, ettei suihkussa liukastu saippuaan.