Sonnanhajuista huomenta

sinne rivarin tunkkaiseen ilmaan kotko paralle.

Onko jo piknic reppu pakattu kun niin mahtava päiväkin on alkamassa?

Ei taida olla, ethän sinä malta poistua 4 neliön pihapatiotasi kauemmaksi.

Toista se on meillä terveillä. Luonto kutsuu.
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Minäkin olin eilen luonnossa. Kiipesin sellaiseen lintubongaus torniin. Yritin sieltä tähyillä kotkon näköisiä kaljuja rannalla.

Äänestä
  • Kotkon kalju kihelmöi hikeä ja kyyneliä. Kai sillä on joku rätti päässä ja tiimarin lastenosaston aurinkolasit ettei sitä tunnistettaisi.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Maukkaat kahvit. kirjoitti:

sinne rivarin tunkkaiseen ilmaan kotko paralle.

Onko jo piknic reppu pakattu kun niin mahtava päiväkin on alkamassa?

Ei taida olla, ethän sinä malta poistua 4 neliön pihapatiotasi kauemmaksi.

Toista se on meillä terveillä. Luonto kutsuu.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu