Olen 40 nainen, vaimo ja äiti. Mieheni on minua pari vuotta nuorempi. Ennen hän oli halukkaampi. Nyt tilanne on aivan toinen. Minulla on haluja enemmän kuin hänellä. Ennen en voinut ymmärtää mitä puutteessa eläminen tarkoittaa, mutta nyt kyllä tiedän. Miten saan mieheni "takaisin"? Kelpaan muillekin, mutta miestäni kaipaan. Pitääkö minun ryhtyä salasuhteeseen, jotta saan tarvitsemani?
Nainen onkin halukkaampi, neuvoja vailla
3
218
Vastaukset
- Piristystä
Sinun kannattaa ihan ensin rauhassa keskustella miehesi kanssa tilanteesta ja teidän molempien toiveista seksin määrän suhteen.
Oletteko kokeilleet suhteen piristämistä jollain tavoin? Ota jos pystyt asia esille ja voitte vaikka sopia, että kumpikin saa esittää jonkin fantasian jonka haluaa toteuttaa (kunhan se ei sisällä muita osapuolia). Omassa suhteessani ensin piristettiin asuilla, sitten leluilla ja sen jälkeen "salatreffeillä". Toimii; älä kuitenkaan luovuta miehesi suhteen. - 16+9
Itselläni oli tällainen mies, enkä pettänyt. Tilanne kuitenkin turhautti. Ajattelin, että kun kerran on naimisiin menty niin on tehty päätös haluta olla yhdessä niin myötä- ja vastamäessä eli päätin kestää. Yritin kaikkea ilman tulosta.Sitten - mies petti.
Toivottavasti löydätte avun vaikka pariterapiasta! Pettäminen ei kannata. Petetyksi tuleminen oli sen verran rankka kokemus ja pettäjän roolikaan ei ole helppo. Voimia. - enempi vähempi
Keskustelu on ja kokeiltu kaikenlaista. Tilanne vain huononee, kun mies tietää minun haluavan enemmän eikä hänestä siihen ole. Kierre meillä on aivan väärään suuntaan. Turhauttaa kun omat haluat vain kasvavat samalla kuitenkin oma seksielämä kuihtuu kotona. Mielenkiinto toisia miehiä kohtaan kasvaa ja tilaisuuksiakin on joihin voisin tarttua.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin1622938Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.2842620Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.681741Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa
Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e431628Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?381520- 1221276
- 1101194
Ryöstö Punkaharjulla
Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee141154Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.3501075Uudestisyntyminen ei tapahdu kasteessa
Tässä Apostolien tekojen kohdassa näemme, että Filippus julisti hoviherralle ensin evankeliumia ja kuulusteli sitten tar2041063