Voiko lihava ylöstempautua?

Syömärit.

Rasvaprosentti.
12103
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Kuinka ylös? Varo kuitenkin kokeilemasta trampoliinilla. Se saattaa mennä rikki, jos itse olet lihava) :)

Äänestä
  • Morsius seurakunta nousee,kuninkaansaapuessa,ne joiden nimet onvat karitsan elälmänkirjassa.
    Muut jäävät rannalle

    Äänestä

  • old_profile_59210 kirjoitti:

    Morsius seurakunta nousee,kuninkaansaapuessa,ne joiden nimet onvat karitsan elälmänkirjassa.
    Muut jäävät rannalle

    kiitos vaan, mutta ei yhtään kiinnosta kuulua lammaslaumaasi!

    Äänestä

  • pysytään pinnalla kirjoitti:

    kiitos vaan, mutta ei yhtään kiinnosta kuulua lammaslaumaasi!

    Hän asettaa lampaat oikealle ja vuohet vasemmalle puolelleen. Matt 25:33
    Kuningas vastaa heille: 'Totisesti: kaiken, minkä te olette tehneet yhdelle näistä vähäisimmistä veljistäni, sen te olette tehneet minulle.'Matt 25:40

    "Sitten hän sanoo vasemmalla puolellaan oleville: 'Menkää pois minun luotani, te kirotut, ikuiseen tuleen, joka on varattu Saatanalle ja hänen enkeleilleen. Matt 25:41
    Vuohet menevät pois

    Ja niin he lähtevät, toiset iankaikkiseen rangaistukseen, mutta vanhurskaat iankaikkiseen elämään Matt 25:46
    Vuohet ovat todellisuudessa tämän maailman ihmiset.Lampaat ovat tässä maailmassa eivät ole tästämaailmasta meidä on erotettu tästä,emme kuulu tähän maailmaan vaikka elämme vielä täällä. Siinä on ero vuohilla ja lampailla.

    pysytään pinnalla

    Äänestä

Jos olet uskossa oleva, ja satut pääsemään ylöstempaukseen. Niin sinun olo muotosi taivaassa on ''Täydellinen''. Et ole sairas tai vanha.

Äänestä
  • Ei ole sattuman varaisa,se on todellisuutta,uudesti syntyneet kristityt ensimmäisessä yös nousemuksessa he ovat autuaista ja vanhurskaista.

    Äänestä

  • old_profile_59210 kirjoitti:

    Ei ole sattuman varaisa,se on todellisuutta,uudesti syntyneet kristityt ensimmäisessä yös nousemuksessa he ovat autuaista ja vanhurskaista.

    egoistista mielikuvitusta ja suurta tietämättömyyttä kuvastava lause taas kuulija1:seltä!

    Äänestä

  • Ei ole ylön noustemusta vielä tullut,sen kyllä näkevätä kaikki kun se tapahtuun. Siinä ovat ne joiden nimet ovat karitsan elämän kirjassa.
    "Autuaita ne, jotka pesevät vaatteensa: he pääsevät syömään elämän puusta ja saavat mennä porteista sisälle kaupunkiin.Ilm 22:14 Mikä ihana paikka meitä odottaa.
    karttojentutkija oletko mukana

    Äänestä

se on hanasaaren tehtaanpiippujen kohistus ja hii-ii-ii-impru. Ja se maa, siinä on maa, siinä on spermaa, eikä tule rapturointi ei vaan silmämunien rupturointi se näön vie ja on sokeus näössäsi olet kutemassa tai et ole.

Äänestä

Ei. Turvallisuussyistä. Tempaisijalla voi irrota kädet.

Äänestä

Liha ja veri (eikä varmaan rasvakaan) peri taivasten valtakuntaan. Onneksi Jumala luon sitten uuden ylösnousemusruumiin ja siinä eivät läskit enää ole edesteenä.

Äänestä
  • Liha, veri, rasva ja kaikki muu ihmiskehossa kuolee kerran eli ne jätetään täältä lähtiessä palautumaan maan energioihin. Se 'keho' jossa täältä lähdetään, on jo olemassa eikä sitä enää tarvitse "luoda", sillä se on ollut aina maailmankaikkeuden alusta lähtien (vai oliko mitään "alkua" ;)! Sitä sanotaan valokehoksi, mutta yleisemmin vain sieluksi. Se näyttää näillä silmillä (jos pystyy sen näkemään) lähinnä siniholtoiselta valolta, koska se värähtelee tämänhetkistä 'käyttökehoa' huomattavasti nopeammin eli se on hienompaa 'materiaa' (energia ja materia ovat vain saman eri värähtelytaajuuksia, mutta silti kaikki on samaa; vain värähtelytaajuus erottaa ja antaa niille 'muodon'). Se on sielumme/henkemme eli todellisen olemuksemme asuinsija ja se on se, joka kerää kaikki kokemuksemme lopulta yhteiseksi tietoisuudeksemme.
    Valokehomme 'väreistä' (jokainen väri vastaa tiettyä värähtelytaajuutta) meidät tunnetaan kuolemamme jälkeen...eikä siinä tarvita kysellä mitä ja mihin olemme uskoneet tai olemmeko onnistuneet pääsemään johonkin "karitsakirjakerhoon"!
    Jokainen lähtee aivan varmasti tältä ihmisenä olemisen tasoltaan jonain päivänä....kuka milläkin tavalla, mutta yleensä sitä nimitetäänvain kuolemaksi. Tosin kerrotaan jonkun korkean henkisyyden tason saavuttaneen poistuneen kuin haihtumalla jonnekin tai "siepattu" (tempaistu), mutta asialla ovat voineet olla vaikkapa jotkut muualta tulleet olennot tms...kuka tietää, mutta jokainen saa uskoa kuten vain haluaa!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Lihava Porzaz kirjoitti:

Syömärit.

Rasvaprosentti.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu