Maailman suurimmilla matkapuhelinmarkkinoilla Windows Phone-älypuhelimet romahtivat ja eivät päässeet kunnolla enää edes marginaalivalinnaksi.
" In China, Windows Phone saw a collapse from 3% to o.6%. "
http://bgr.com/2014/07/01/windows-phone-market-share-3/
" In China, Windows Phone saw a collapse from 3% to o.6%. "
http://bgr.com/2014/07/01/windows-phone-market-share-3/
Vastaukset 6
Vanhimmat
Heh , se on Pallomerelle oikein..kuka täälläkään enää ostaa Microsonnan puhelimia, kun vielä potkivat suomalaisia noin pihalle.'
Boikottiin ne luurit!!
Windows-luuriin on selvästi vähemmän sovelluksia saatavilla kuin Android- ja iPhone-puhelimiin.
oli aika hyvä business se Nokia kännykkätoimintojen myynti, vai?
Oli se. Saivat 5.4 miljardia euroa liiketoiminnasta joka tuottaa nykykomennolla puolen miljardin euron tappiot. Lisäksi Nokialle jäi jotain arvokasta - patenttisalkku. Olen taipuvainen arvioimaan että Nokian ylin johto kusetti Microsoftin maksamaan roskakoritavarasta rajun ylihinnan.
Microsoftilla on pitkä ja täynnä epäonnistumisia oleva historia kännykkämarkkinoilla, jos vastaavasti se on ollut pitkään pöytäkoneiden valtias.
MS on tuhonnut joukon kilpailijoitaan, mutta ehkä vielä isomman joukon yhteistyökumppaneitaan.
Edellisistä kohdista tehty Nokian ennuste olisikin osunut kohdilleen.
Kiinalaiset eivät osta MS-käpylöitä, koska niiden hinta/suoritussuhde ei ole kiinalaisille kohdillaan. Ehkäpä se ei ole monelle suomalaisellekaan?
Se on varmasti Israelin syytä!!