Rehelliset pelit

nyt vastauksia

jos oletetaan pelien olevan rehellisiä eli ohjelmoidun siten että esim. suurempien voittojen saantiin ei ole ohjelmoitu estoja jne. Niin on syytä lopettaa pelaaminen koska jo nyt näemme että nämä rehelliset satunnaisarvontaa suorittavat pelikoneet eivät vain yksinkertaisesti tule antamaan suurempia voittoja. Syy antamattomuuteen ei voi perustua todennäköisyyslaskelmiin koska pelit perustuvat satunnaisuuusarvontaa, eli ennalta ennustamattomaan tapahtumaan. Nekin pienemmät voitot se osaa jostain syystä ottaa rehellisesi heti takaisin kun pelaajat koettavat edelleen saada suurempaa voittoa. Miten moinen on mahdollista jos pelikonetta ja sen ohjelmaa ei ole ohjelmoitu tekemään juurikin noin?

5

145

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ei se peli anna mitään voittoja. Ne arvotaan satunnaisesti. Voittokertoimet tai voitot voidaan kuitenkin laskea sen mukaan, että pelin järjestäjä voittaa varmasti pitkällä aikävälillä.

      Et näköjään ymmärrä mitään näistä todennäköisyyksistä ja prosenttilaskuista joten en selostakaan tälläkertaa enempää,koska se on ihan turhaa. Kaikki on tänne jo selosttettu, mutta ei vaan mee sun kaaliin sitten millään.

      • pelit syynissä

        Voi hemmetti etkö sinä tajua todennäköisyyden ja satunnaisuuden eroa? hahahahahahaaa
        Voitot ovat kenties myös pelaajakohtaisia vs tunnistus......siltä näyttää...


    • adios for good

      eipä anna pelit suurempia voittoja ja ne pienemmät peli syö suurempaa voittoa odotellessa. Täyttä soopaa voittoluettelot pelikoneiden kylteissä. Satunnaisuuden kanssa pelien kululla ei ole mitään tekemistä. Pelit on ohjelmoitu antamaan VAIN pieniä voittoja ja nekin vain peritään takaisin mahdollisimman pian.
      Kyseessä on siis etukäteen kirjoitettu mitoitettu ohjelma jota pelikone pyörittää ja jonka lopputuloksena vain RAY jää voitolle. Nyt riittää huijauspelinne!!

    • Väärässä ootte. Kysykää vaikka ray:lta niin saatte vastauksen, että satunnaisia ovat.

      • filmi pyörii

        käytännön pelikokemuksen perusteella väitän pelejä vain ohjelmiksi jotka on koodattu tuottamaan pelien tarjoajille voittoa, eivät pelaajille.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      47
      3143
    2. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      34
      2855
    3. Jos vedetään mutkat suoraksi?

      Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar
      Sinkut
      106
      2751
    4. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      39
      2476
    5. Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia

      Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.
      Maailman menoa
      51
      1945
    6. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      15
      1589
    7. Miten must tuntuu

      et sä ajattelet mua just nyt
      Ikävä
      32
      1483
    8. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      106
      1297
    9. Kun et vain tajua että

      sua lähestytään feikkiprofiililla :D Hanki aivot :D m-n
      Ikävä
      180
      1231
    10. En vain unohda

      Sitä miten rakastuneesti olet minua katsonut. Oliko tunteet liian suuria että niistä olisi voinut puhua.
      Ikävä
      73
      1070
    Aihe