Kun niistä aina puhutaan. Kertokaas ketä ovat kunniakansalaiset joiden tekemiseen ei tule puuttua ja joita ei sama laki koske?
keitä ovat kunniakansalaiset?
kunniakansalaiset
10107
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Moniosaava koneinsinööri, jonka paperit jäivät savimajan pöydälle.
Kunniakansalaiset kotoisin Afrikan sarven maisemista ovat suomen lakien ulottumattomissa;)
Tekevät rikoksia toinen suojaa toista poliittinen valta suojelee heitä vastaan vaikea löytää näyttöä joku uhrataan saa vain sakkoja
Suomenhurrit ja somalit ovat tämän maan kunniakansalaisia.
He jotka saavat rahaa kaikkeen ja kaikki palvelut.
Moniosaajat kaiketi. Rikastajat
"KUNNIAKANSALAISET
Suomessa asuu tällä hetkellä yli 1 000 ulkomaalaista joiden todellinen henkilöllisyys on tuntematon.
Voivat olla terroristeja yms. He ovat valtiovallan erityisessä suojeluksessa kuten muutkin kunniakansalaiset..
Annetaan uusi henkilöllisyys ja nykyaikaiset naiset rasismin pelossa antavat persettä päälle. Syntymäaika yleensä 1.1.
http://www.saunalahti.fi/g333/kunniakansalaiset.htm
Näin joku oletti asian olevan.
Suurpäälle Somalian kunniakansalaisuus
Johanna Suurpää on toiminut kunnioitettavasti pitäessään huolta vähäosaisista ja huolta tarvitsevista ihmisistä.
Lyhyesti ja ytimekkäästi toivon ja haluan että Johannalle myönnetään Somalian kunniakansalaisuuden mitali.
Tämä seuraava on lainaus:
1990-luvun alussa Suurpää puolusti voimakkaasti pakolaisten ottoa maahan, Helsingin Sanomien haastattelussa 21.4.1991 hän totesi että "Kestää parikymmentä vuotta ennen kuin suomalainen lapsi alkaa kuluttamisen sijasta tuottaa yhteiskunnalle jotain. Pakolaisen kohdalla kyse on luultavasti parista vuodesta." Lausunto ei johtanut rikostutkintaan.
http://www.adressit.com/kunniakansalaisuus
Ne on tietysti somaleja ja muita ei-todellisia pakolaisia joiden palauttamista omiin maihinsa tulisi äänekkäämmin vaatia sillä jokainen somali on potentiaalinen terroristi. Me näemme heissä terroristin ja kaapuun pukeutuminen kertoo kiihkomuslimiudesta. Tälläisiä ei saisi päästää mihinkään työryhmiin tai päättäville paikoille vaan pohtia miten saataisiin heidän pois tästä maasta. On monia suomalaisia jotka eivät ole hyväksyneet eivätkä hyväksy noiden kaapulaisten maassa oloa eikä sitä tarvitsekaan... heidän kustannuksia lisäävän vaikutuksen lisäksi on maahan tullut ikuinen terrorismin uhka. Tälläisiä riskejä liittyy aina ihmisiin joita tuodaan aivan erilaisen kulttuurin ja elämän piiristä toiselle alueelle mihin eivät kuulu. Kohta ne varmaan tuo apinoita ja muitakin eksoottisia eläimiäkin tänne vapaana kävelemään jonkinlaisen suojelun nimissä eikä tiedä mihin villieläimeen tuolla rauhallisilla lenkkireiteillä vielä törmää. Mielestäni tälläinen kaikenlainen korruptoituneen hallituksemme päättämä väestönsiirto tulisi lopettaa, samoin tuon ajatuksen mukaan toimiminen, että ongelmat ratkeaa kuljettamalla jotain toiseen maahan. Ei sotaisat ei sopusoinnussa ympäristön kanssa elävät rodut sopeudu viemällä heitä rauhallisiin maihin vaan he jatkaa sitä mulinointiaan ja neegeröitymistään niissä maissa.
"Kohta ne varmaan tuo apinoita ja muitakin eksoottisia eläimiäkin tänne vapaana kävelemään jonkinlaisen suojelun nimissä".
Eläimillä on kyllä tarkat tuonti jutut, ei täällä saa edes pitää apinaa lemmikkinä. Ne jotka on saatu tuotua tänne, elää kokoelämänsä häkeissä, eli vastaanottokeskusissa korkeasaaressa.