Toteutunut profetia

Kerrankin on dokumentoitu täsmälleen toteutunut profetia. Lue lyhyt artikkeli:

http://aijaa.com/qaLhSB

Ja totisesti - katso nykytilannetta...

4

244

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kyllä!

      Näin kävi kun Jeesustra seurattiin..tuhansia ja tuhansia palestiinalaisia tapetaan sairaiden israelilaisten toimesta vähintäin yhtä sairaiden kristinuskoa tunnustavien hurratessa tapahtuvalle.
      Jollain ihmisellä näyttää vielä kuitenkin olevan moraali tallella mikä puuttuu kokonaan tällä palstalla uskovaisina esiintyviltä, ja todennäklöisesti sellaista ei ole milloinkaan mahtunut vihan täyttämään sisimpään.

      2.07.2014 11:50 - Kotimaa24 Kotimaa
      Pentikäinen: Israelin rankaisemattomuus on purettava

      Sokea tuki Israelille vain sen takia, että kyseessä on Israel, pitää saada loppumaan. Näin sanoi Kirkon Ulkomaanavun toiminnanjohtaja Antti Pentikäinen Yleisradion Ykkösaamun haastattelussa tänään.

      – Israelin rankaisemattomuus on purettava. Myös Israelin tekemät kansainvälisten lakien rikkomukset ja sotarikokset, kuten sairaaloiden pommittamiset, pitäisi viedä eteenpäin. Näin Israel tulisi normaaliksi valtioksi muiden valtioiden joukkoon ja sen pitäisi kantaa vastuu toimistaan, Pentikäinen sanoi.

      – Itseäni järkyttää jatkuvasti se, että on vahvasti itseään kristittyinä pitäviä piirejä, jotka tukevat sokeasti Israelia. Se on osa tätä konfliktia. Näiden ihmisten pitää katsoa peiliin, Pentikäinen jatkoi.

      Pentikäisen mukaan on ilmeistä, että Israel on valinnut yksipuolisen toiminnan linjan ja siltä puuttuu tahto rauhaan. Hän arvioi myös, että kahden valtion mallin toimintaedellytykset ovat Lähi-idässä menneet rauhanprosesseissa, joissa rajoja ei ole määritelty tarkasti ja joiden jälkeen Israel on jatkanut massiivista alueiden itseensä liittämistä rakentamalla yhä uusia siirtokuntia palestiinalaisalueille.

      Myös Hamas saa Pentikäiseltä kritiikkiä.

      – Hamas tekee vakavan virheen ja aiheuttaa jatkuvasti kärsimystä raketti-iskuilla, joilla ei käytännössä ole mitään sotilaallista tai muutakaan merkitystä. He toimivat tässä asiassa todella typerästi. Iskut pitäisi lopettaa, Pentikäinen totesi.

      Ylen ykkösaamun, jossa haastateltavina olivat Pentikäisen lisäksi myös kehitysministeri Pekka Haavisto ja CMI:n Lähi-itä-asiantuntija Mikko Patokallio, voi kuunnella täältä.

    • offi10001

      Näin se on, lukekaa Joosuankirjaa ja päättäkää mikä on kansanmurha ja mikä on Jumalan tahto!
      Alkuun vaikka Jerikon tuho ja Ain valtaus ja sen jälkeen päättäkää onko RAAMATTU VIRHEETÖN JUMALAN SANA.
      Vai onko se juutalaisten oma luomus .

    • öö-öhö

      Höpö höpö sun jutuilles, ohvi 1001.

    • offi10001

      Israelin voi laittaa jokainen ihminen itse pakotelistalleen , kristinuskon tähden ovat päättäjämme sokeita Israelin suorittamille pahoille teoille.

      Maailma muuttuu muslimivalta kasvaa, sekä Kiina ajaa ohitse talouskasvussa , EUn nääntyessä Ameriikkalaisten virittämään ansaan.

      Maailma muuuttuu Eskoseni !

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yksi päävastuullinen heitti lusikan nurkkaan.

      Toivottavasti omaisuuden hukkaamiskielto tulee välittömästi.
      Ähtäri
      17
      2294
    2. Parrakkaat miehet ovat inhottavia ja vastenmielisiä

      Ennen Suomi ja koko maailma oli täynnä kasvonsa hyvinhoitavia miehiä. Tänä päivänä lähes kaikki miehet ovat kuin jotain
      Maailman menoa
      223
      1919
    3. Purrasta tehty huoli-ilmoitus

      Näin lehti kertoo https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/0f1cfaf0-d4e4-4a97-9568-c27b3199b016
      Maailman menoa
      207
      1762
    4. Pelottaa kohdata hänet

      En tiedä jaksanko tai kykenenkö. Tuntuu jättimäiselle vuorelle kiipeämiseltä. Pitäisikö luovuttaa. Pitäisi. En jaksa nyt
      Ikävä
      102
      1441
    5. Olisin halunnu vaan tutustua

      Ja kevyttä olemista... Mutta ei sitten. Ehkä mies säikähti, että haluan heti kaiken. 😅 Kävisi ihan sellainen kevyt meno
      Ikävä
      48
      1336
    6. Naiseni on todellinen seksipeto

      Vaikka pukeutuu ihan kasuaalisti julkisilla paikoilla. Mutta näin tämän läpi ensisilmäyksellä ja sain seksipedon kaivatu
      Ikävä
      55
      1187
    7. Kokoomus haluaa leikata vielä lisää sosiaaliturvasta

      Kokoomuksen Sanni-Granhn Laasonen pyytänyt KELA:aa selvittämään mistä leikataan vähäosaisilta vielä lisää sosiaaliturvas
      Maailman menoa
      177
      1142
    8. Mitä tapahtuu

      Syksyllä?
      Ikävä
      90
      1066
    9. Totuus Sofian miljonääristä :miljoonien velkataakka painaa miestä.

      Näin se totuus tulee jokaisesta ja seiskalehden uutiset kertoo totuuden vihdoinkin.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      148
      957
    10. Nina Mikkonen avoimena "vapinataudistaan"- Demonstroi oireet yllättäen tv-kameroiden edessä: "Se..."

      Nina Mikkonen oli Viiden jälkeen -ohjelmassa ti 12.8. ja kertoi perinnöllisestä sairaudestaan ja mm. sairauden vaikutuks
      Suomalaiset julkkikset
      14
      901
    Aihe