Luterialaisuuskin sai omat marttyyrinsä

Peli kovenee

Kun lähtetti Kansanlähtyksen lähetteinä työntekijöitään islamistien sudensuuhun; siis niiden jotka vastustavat kaikkien vääräsukoisten valtapyrkimyksiä Afkanistanissa.

He menivät sinne edistämään oman uskontonsa laupeudentyötä, ja islamistit taas tulevat entistä useammin tekemään omaansa meidänkin keskuuteemme, kuten Norjan tilanne hyvin osoittta, ja SUPON lausunnot islamislaisen väkivaltaisen kilvoituksen edustajien asettumisesta maahamme.

4

67

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Vatuloida julkisesti

      Näistä uskontojen uhreista kannattaa nyt ottaa kaikki irti, ja nostaa helvetillinen haloo, heidän kohtalostaan.

      • Olivat vain viidesläisiä joita ei oikein voi luterilaisina pitää


    • tasa-arvo???

      Minusta kyllä ko. tapauksessa tasa-arvon edistäminen, länsimaalaisuus ja naisten koulutuksen ja oikeuksien ajaminen saivat tässä marttyyrinsa. Näitä asioitahan nuo työntekijät olivat siellä edistämässä. Tässä mielessä minua kyllä suuresti kummastuttaa ateistien hiljaisuus, he kun väittävät olevansa näiden arvojen kiihkeitä puolustajia.

    • Outoa on meno

      Ja se miten Suomessa vaijetaan kirkon teologien piirissä siitä miten islamilaminusko asettaa naisen varsin esineellisettyyn ja alistettuun asemaan moniaviosuutenkin häväksyvän uskonnon piirssä: sijoittahen heidän "burghan taakese kyökkipiioiksi tai jopa hyväksyttävästi seksiorjiksi, - sotasaaliina.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kysymys muille miehille

      Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss
      Ikävä
      122
      6998
    2. Kohta katson sun kuvaasi

      ja päästän ajatukseni liitämään. Jo kuvasi näkeminen rauhoittaa, ja pistää hyrräämään vähän muutakin. Ihanan kaunista sa
      Ikävä
      24
      3817
    3. VOI TÄTÄ ILON

      JA ONNEN PÄIVÄÄ 😂
      Tuusniemi
      186
      2637
    4. Ahneus iski Fazeriin, suklaalevy kutistuu 180 grammaan

      Kun mikään ei riitä. Shrinkflaatio. Mitä isot (Marabou) edellä, sitä pienet (Fazer) perässä. Pienikin voi siis olla a
      Maailman menoa
      288
      2527
    5. Jos kaivattusi on perääntynyt lähestyessäsi

      jossain tilanteessa, ymmärrätkö miksi hän saattoi tehdä sen?
      Ikävä
      197
      2136
    6. Kaipaisin nyt kosketusta

      jota ei koskaan ole ollut. Saisinpa tuntea kätesi niskallani ja silittelemässä päätäni. Sulaisin varmasti siihen.
      Ikävä
      11
      2097
    7. Martinan bisnekset rajusti tappiolla

      Seiska 28.7: nousukiito katkesi, yritykset C-luokkaa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      302
      1847
    8. Mitkä yleiset huonot tavat ihmisillä ärsyttävät sinua ?

      Aloitukseen saa vapaasti purkaa tuntojaan. Itseäni hiukan kiusaa, kun saman talon asukkaat eivät vastaa tervehdykseen.
      80 plus
      137
      1440
    9. Tiedätkö mitä kaivattusi harrastaa?

      Minä en tiedä.
      Ikävä
      72
      1356
    10. Metsa Man Extra kanava toimii hyvin

      ja sieltä voipi kahta vanhoja vitejoita pahimpaan puutteeseen. Peukalot ylös.
      Tuusniemi
      27
      1325
    Aihe