Miksei kirkkoja ole Gazan alueella?

1. Miksi juutalaisten synagookat tuhottiin Gazan alueelta?
2. Miksi Gazan alueella ei ole kristittyjen kirkkoja?
3. Miksi kristittyjä ja juutalaisia vainotaan ja tapetaan jos he asuu Gazan alueella?
4. Miksi vain jotkin kristityt ja juutalaiset voivat humanitaarisessa avustustyössä työskennellä Gazan alueella?
(miksi heille kelpaa vääräuskoisten apu?)
5. Miksi ateismia tai fundamenttalistista ateismia ei saa levollisin mielin levittää julkisesti kehua Gazan alueella?
6. Miksi Gazan alueella muslimi ei voi ilman kuolemanpelkoa kääntyä kristityksi?
759
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Mitä on fundamenttalistista ateismia?
Ateismi on sitä että ei usko jumalaan. Onko fundamentalistista ateismia sitä, että ei sitten todellakaan usko jumalaan? Vai mitä se on?

Äänestä
  • He tappaisi kaikki uskovat kristityt ja juutalaiset, sitä se on, vallassa olessa he kieltäisi lailla kaiken rauhanomaisen uskomisen, esim; x-neuvostoliitto, joskus myös kiina ja pohjois- korea.

    Tänään eu suomessa he rajoittaa uskovien oikeuksia ja vapauksia kun he ovat valtapaikoilla, yritysjohtajia, eduskunnassa.

    Äänestä

Usassa vähennetään ihmisoikeuksia heidän huomaamattaan.
Pian on vaikeaa olla todellinen uskovainen helluntailainen täällä.
Kukaan ei ole tehnyt niin paljon executive orders kuin nykyinen presidentti.

Äänestä
  • Niin tekevät joo, sekin vielä , nwo hoviväki antikristus tulee esiin joka puolelta !

    Täällä Suomessa eduskunta puolueet ja ateisti johtjat rajoitaa ja hajoittaa köyhällistö kristittyjä , itse heillä on talodellisesti hyvin , köyhät lampaat kärsii käyvät leipäjonoissa samalla heidän johtajat tienaa tuottamattomasta työstä jopa yli 120.000€/vuosi (evlut arkkipiispa).

    USA ei ole kristitty kansakunta vaikka siellä on paljon uskovia kristittyjä ja helluntaisuuntaukseen kuuluvia. Hellarien johto on sellaista menestysteologia johtoa, kuin Patmos Meller , Elämän sana, evlut johto, jne... samallaista joka puolella!

    Obama in Ankara Turkey
    YouTube - Obama In Turkey "We Do Not Consider Ourselves A Christian Nahttp://www.youtube.com/watch?v=QIVd7YT0oWAtion"

    Äänestä

Kirkkoja voi olla, mutta kristyillä on tosi huonot oltavat muslimivaltioissa.
Yritäppäs olla Juutalainen tai Kristitty Gazassa, niin voisit saada helposti lyhennystä pään verran.

Äänestä

Miksi ei helluntaiseurakunnissa ole Koraaneja?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


eikä Mekassa? kirjoitti:

1. Miksi juutalaisten synagookat tuhottiin Gazan alueelta?
2. Miksi Gazan alueella ei ole kristittyjen kirkkoja?
3. Miksi kristittyjä ja juutalaisia vainotaan ja tapetaan jos he asuu Gazan alueella?
4. Miksi vain jotkin kristityt ja juutalaiset voivat humanitaarisessa avustustyössä työskennellä Gazan alueella?
(miksi heille kelpaa vääräuskoisten apu?)
5. Miksi ateismia tai fundamenttalistista ateismia ei saa levollisin mielin levittää julkisesti kehua Gazan alueella?
6. Miksi Gazan alueella muslimi ei voi ilman kuolemanpelkoa kääntyä kristityksi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu