Ryssä on vaan

ja russakoita levittävät tänne suomeen perkele pysyisivät sirllä ladoisaaan
787
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

poistakaa tämä sana ryssä perkele finish.

Äänestä

Akateemisen Karjala-Seuran valatilaisuuden rituaaliin kuului valapuheen jälkeinen yhteinen persepano (jossa uudet jäsenet olivat ottavana puolena) ja kusenjuonti.

AKS valajäsen nro. 1095

Äänestä

Eipä taida löytyä näyttöä? Toiveuntasiko kuvailet ... meille?

Mutta tässä ITÄ-rajan takaista "miehekästä" todellisuutta, linkki:

http://tappis.0catch.com/Bolshevikkien_rikollinen_metodi_.htm

Vl. Putin on nuorena agentti-opiskelijana kai katsellut tätä kuvakirjaa ja nyt toteuttaa neuvottuja menetelmiä Venäjänmaalla ja etenkin Ukrainassa/Krimillä..

(nätit värit, vai?)

Äänestä

Olen lukenut mm. Lauri Puotasen evakkomuistelmien kirjaseta ja kuullut muutenkin niistä evakoista, joita purettiin Ilmajoen asemalle 1944 kesällä.
Paikalliset noutamaan tulleet hevoset kavahtivat evakoiden hajua.
Ihmiset olivat täynnä paiseita. Vaatteet haisivat paskalta ja kuselta ja naiset kulkivat reidet levällään kuivuneessa kuukautisveressään.
Isännät eivät suostuneet ottamaan pyhäkärryilleen tätä porukkaa, vaan rengit kävivät vaihtamassa sontakärryt tilalle.
Kylissä piti ensimmäiseksi järjestää syrjäisiä joukkopeseytymispaikkoja. Kerrotaan kalakuolemista ohi vrtaavassa joessa, kun evakot olivat kylpeneet siinä vartin.
Ei sieltä kannattasi pikkupoikien kanssa kusileikkejä harrastavan Evakko/emakkoPojan paljon soittavan suutaan.

Äänestä

Minäkin olen lukenut Leonid Bresneviksen kirjan : näin vietimme lomaa Lemetin motissa.
Siinä kerrotaan miten meille toimitettiin kaviaaria , paahtoleipää ja appelsiinimehua joka aamu aamupalaksi. Päivälliseksi saimme lihapihviä. Illallinen oli juhla-ateria: Kaalikääryleitä ja jälkiruuaksi kermavaahdolla kuorrutettua omenapiirakkaa.
Oli siellä meillä neuvostobolshevikki sotilailla hienot oltavat. hienot puhtaat hirsirakennukset kaikilla mukavuuksilla.....se oli juhlaa------ se talvisota v.1939-1940.

Äänestä

poistakaa tämä viesti sanktiperr!!!!!!!!!!

Äänestä

Ryssät ovat aina koettaneet meitä orjuuttaa ja alistaa samalle sian tasolle missä itsekin elävät.

Onneksi isämme ja iso- isämme tappoivat ja lahtasivat rottia niin että ruumiskasat nousivat taivaisiin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


saataana ja kutiaa kirjoitti:

ja russakoita levittävät tänne suomeen perkele pysyisivät sirllä ladoisaaan

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu