Oliskohan joku nähnyt tai tietäiskö jossain päin Helsinkiä myynnissä vielä tuuletinta tai tuulettimia? Ihan mikä tahansa malli käy.
Se ainoa toimiva simahti viime yönä ja näkyy olevan niin kompakti rakenne ettei pysty hiiliä vaihtamaan, joka on tässä se todennäköisin vika.
Se ainoa toimiva simahti viime yönä ja näkyy olevan niin kompakti rakenne ettei pysty hiiliä vaihtamaan, joka on tässä se todennäköisin vika.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Varmaan niitä on, mutta kyselet kyllä väärästä foorumista.
Joku vuosi sitten kun oli täällä etelässä kova helle, niin ei löytynyt etelästä yhtään tuuletinta. Soitin sukulaiselle Rovaniemelle ja hän osti ja lähetti minulle sen.
Eli katsele sääkarttoja "sillä silmällä" ja soita tutuille jotka asuvat maan helteetömällä vyöhykkeellä.
Oulunkylän K-raudassa oli tänään lattiamallisia (ei varren päässä) olevia, noin 40 cm halkaisijaltaan olevia tuulettimia. Hinta n 40e. Näyttivät tehokkailta eli kannattanee varmistaa taulujen ripustukset seinillä ;)
Niitä oli siellä aika paljon ja se oli ainoa malli siinä kaupassa.
554 bussilla Itiksestä ja Malmilta sekä Maunulan suunnasta tai keskustasta bussit 69 ja 72.
Kiitos, Traveller.
Ei ehdi tänään Oulunkylään. Odottelen lisää tietoja toiveena kantakaupungista.
"järkevälle", ei ole tuttuja eikä sukulaisia landella.
Tarkistitko Clas Ohlsonit?
Tossa.
http://www.huuto.net/kohteet/honeywell-tuuletin/322561936
Clasulla kaikki loppu.
En ole koskaan ostanut Huutonetistä. Myyjä ei ole 4 päivään vastannut kysymyksiin. Onko se tavanomaista?
Tilatkaa ulkomailta netistä!Muutamassa päivässä tulee.Ebay,dealextreme jne jne.
Kantakaupungissa ei taida olla tuulettimia tarjolla. Itsellä sama vika. Eilen ja tänään kiersin Kodin Ykkösen ja Kampin liikkeet läpi ja ei yhden yhtä tarjolla.
Nettikaupatkin tarjoaa pelkkää nollaa tuulettimissa. Ei ole edes Gigantissa. ;)