Sain

syke jatkuu

sydäninfarktin,mutta olen edelleen elossa.Hiihaa,näillä mennään!!!

7

249

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • meno jatkuu

      Sain.
      Ikävän avohaavan otsahein. Unohdin matalan räystäskourun pään liiterin nurkalla. Laitoin siihen rättiä vastaisen varalle. Haava ei tartte tikkejä, vain puhdistuksen ja laastaria.

    • pörriäinen

      Rauhallisesti kuitenkin.. :D

    • ...

      Auts! Onnea. :)

      • iloa edes vähän

        Sain päällehein sadekuuron ankaran. Lievää kuitenkin lyijykuuroon verrattuna. Moni muukin sai. Siitä edes pikkuisen vahingoniloinen.


    • Toivun sittenkin

      Join kolmena iltana peräkkäin ja sain kamalan ahdistuksen. Valvoin viime yön ja olo oli kurja. Herätin kumppanini koskettamaan minua useita kertoja, koska se vähän helpotti. Olisin halunnut vain nukkua pois ja tunsin olevani ihan turha ihminen. Ajatukset olivat synkkiä.

      Vaikka nyt väsyttää, ahdistus on häipymässä. Nyt jo voin ajatella valoisammin, olen töissä ja käväisen tällä palstalla ennen kuin aloitan seuraavan homman.

      Olen iloinen, että ahdistus helpottaa, uskon että illalla olen jo kunnossa ja huomenna tapaan harrastusryhmäni. Alkoholia ei tee mieli. Nyt taas jaksan.

      • säästäen savea...

        Sain päähäni myssyn. Kirpputorilta 1€. Nyt huoneessani on 20 astetta. Toppaliivi ja pipo korvilla tekee mukavan ja ylellisen olon. Lasillinen punaviiniä sai tyyliä iltaan.
        Juuri avaamastani hanapakkauksesta saisi enemmänkin, mutta ei makeata mahan täydeltä.


      • curin tolmalla
        säästäen savea... kirjoitti:

        Sain päähäni myssyn. Kirpputorilta 1€. Nyt huoneessani on 20 astetta. Toppaliivi ja pipo korvilla tekee mukavan ja ylellisen olon. Lasillinen punaviiniä sai tyyliä iltaan.
        Juuri avaamastani hanapakkauksesta saisi enemmänkin, mutta ei makeata mahan täydeltä.

        Sain aika tällin kun menin vitsailemaan nutturaa pitävälle miehelle. Kun siitä viikset nipussa heräilin niin sanoin; eräillä se on tuo huumori sitten kuivaa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!

      "Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti
      Maailman menoa
      243
      45306
    2. Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.

      KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!
      Maailman menoa
      30
      11223
    3. Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %

      Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy
      Maailman menoa
      185
      10838
    4. Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta

      Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump
      Maailman menoa
      36
      9701
    5. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

      IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
      Maailman menoa
      85
      8508
    6. Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija

      https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua
      Maailman menoa
      223
      6501
    7. Pirjo sanoi Esalle

      Painu sinä Esa hevonvittuun... johon Esa? Laittakaapa ehdotuksia. # ==================== # APUFUNKTIO: satunnainen kok
      Maailman menoa
      0
      3200
    8. Jos mä joisin

      Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys
      Ikävä
      28
      2212
    9. Tänään torille

      Tänään kuulema torilla tapahtuu klo.20. Tulkaaha paikalle kattoon.
      Hyrynsalmi
      33
      1563
    10. Koulu-uhkaus.

      Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.
      Hyrynsalmi
      26
      1500
    Aihe