Sain

syke jatkuu

sydäninfarktin,mutta olen edelleen elossa.Hiihaa,näillä mennään!!!

7

282

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • meno jatkuu

      Sain.
      Ikävän avohaavan otsahein. Unohdin matalan räystäskourun pään liiterin nurkalla. Laitoin siihen rättiä vastaisen varalle. Haava ei tartte tikkejä, vain puhdistuksen ja laastaria.

    • pörriäinen

      Rauhallisesti kuitenkin.. :D

    • ...

      Auts! Onnea. :)

      • iloa edes vähän

        Sain päällehein sadekuuron ankaran. Lievää kuitenkin lyijykuuroon verrattuna. Moni muukin sai. Siitä edes pikkuisen vahingoniloinen.


    • Toivun sittenkin

      Join kolmena iltana peräkkäin ja sain kamalan ahdistuksen. Valvoin viime yön ja olo oli kurja. Herätin kumppanini koskettamaan minua useita kertoja, koska se vähän helpotti. Olisin halunnut vain nukkua pois ja tunsin olevani ihan turha ihminen. Ajatukset olivat synkkiä.

      Vaikka nyt väsyttää, ahdistus on häipymässä. Nyt jo voin ajatella valoisammin, olen töissä ja käväisen tällä palstalla ennen kuin aloitan seuraavan homman.

      Olen iloinen, että ahdistus helpottaa, uskon että illalla olen jo kunnossa ja huomenna tapaan harrastusryhmäni. Alkoholia ei tee mieli. Nyt taas jaksan.

      • säästäen savea...

        Sain päähäni myssyn. Kirpputorilta 1€. Nyt huoneessani on 20 astetta. Toppaliivi ja pipo korvilla tekee mukavan ja ylellisen olon. Lasillinen punaviiniä sai tyyliä iltaan.
        Juuri avaamastani hanapakkauksesta saisi enemmänkin, mutta ei makeata mahan täydeltä.


      • curin tolmalla
        säästäen savea... kirjoitti:

        Sain päähäni myssyn. Kirpputorilta 1€. Nyt huoneessani on 20 astetta. Toppaliivi ja pipo korvilla tekee mukavan ja ylellisen olon. Lasillinen punaviiniä sai tyyliä iltaan.
        Juuri avaamastani hanapakkauksesta saisi enemmänkin, mutta ei makeata mahan täydeltä.

        Sain aika tällin kun menin vitsailemaan nutturaa pitävälle miehelle. Kun siitä viikset nipussa heräilin niin sanoin; eräillä se on tuo huumori sitten kuivaa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tiedätkö mihin

      Ominaisuuksiin rakastuin sinussa?
      Ikävä
      81
      4482
    2. Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti

      Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans
      Maailman menoa
      121
      4157
    3. Persujen mukaan rasismi on huumoria

      Vaan kun koomikko kutsui Halla-ahoa fasistiksi, niin piti haastaa oikeuteen. Mihin se huumorinitaju yhtäkkiä hävisi? ⠀
      Maailman menoa
      33
      4028
    4. BOIKOTOIN - Ei mitään Suomi.fi postilaatikoita käyttöön

      Ainakaan minulle! Vai että pitäisi alkaa siellä käyädä katselemassa tammikuusta 2026 siis periaatteessa päivittäin että
      Maailman menoa
      169
      3261
    5. Lasse Lehtonen vaatii persuja pyytämään anteeksi aasialaisilta

      Persut ova romahduttaneet Suomen maakuvan parissa päivässä negatiiviseksi rasismillaan ja se alkaa vaikuttamaan jo Suome
      Maailman menoa
      59
      2580
    6. Surullista

      Että menetit sen naisen , tosi surullista ja vielä oman tyhmyyden takia ,ymmärrän että se on masentavaa
      Ikävä
      58
      2577
    7. Hallitus on kaadettava ja Orpon on erottava

      Mikään muu hallitus ei ole oman elämäni aikana tuhonnut näin paljon tämän maan taloutta ja työllisyyttä sekä suomen main
      Maailman menoa
      35
      2552
    8. 167
      2479
    9. Muuttunut käytös

      Onko kaivattusi käytös muuttunut? Tiedätkö mistä se johtuu? Haluatko kertoa, mitä tapahtui?
      Ikävä
      68
      2449
    10. Väkeä oli liikkeellä

      Nyt leijutaan pilvissä. Kun eläinpuistossa oli porukkaa 😆😆 Olihan siellä kun ilmaiseksi pääsivät. Eiköhän se juuri sik
      Ähtäri
      43
      2122
    Aihe