Israelille saatava MEGA pakotteet

http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/art-1288719885533.html

Tuo maailman raukkamaisin kansa Israel ansaitsisi 100 kertaa kovemmat pakotteet kuin Venäjä Ukrainan takia.
1152
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Mitä tekisit hamasille ja mitkä pakotteet heille ja heidän kannattajilleen? ai niin upsista siitä ei puhuta.Eikä myöskään niistä viattomista joita on käytetty ihmiskilpinä
Siviileistä nousee häly ainoastaan silloin jos israel antaa tulta takaisin päin.Tätähän sinä meinasit? No mutta onneksi meillä tavan kansalaisilla on tietoa tarpeeksi tarjolla ulkomaiset uutisointi kanavat toimii myöskin ettei tarvitse olla pelkästään suomalaisen median varassa.Sekä suu toimii myöskin keskustelua on voinut käydä sekä arabien,että juutalaisten kanssa tilanteista jne.

Äänestä

Kuten uutisessakin mainitaan, on paljastunut että HAMAS käyttää YK:n kouluja asevarastoina ja asetehtaina.

Miksi YK sallii tämän? Onko YK samassa rintamassa HAMASin kanssa juutalaisten tuhoamiseksi?

Kaikki HAMASia lähellä olevat tahot on asetettava HYPER-pakotteisiin. Myös HAMASin propaganda-göbbels ERKKI TUOMIOJA.

Tuomioja tuomiolle, ja kiven sisään.

Äänestä
  • Juurikin näin YK tuntuu olevan pelkkä vitsi joka on toimeton. Ei ne kaikki arabitkaan tunnu olevan tuon touhun puolella mitä nyt lähi idässä tapahtuu eivät kannata sotia eivätkä varsinkaan hamasia.Mutta näden arabien ääntä ei oteta kuuleviin korviin vaan keskitetään asia vain tähän touhuun mitä hamas touhuaa ja israel.

    Itse uskon,että tässä on joku 3 osapuoli joka touhuaa jotain silla aikaa kun huomio on keskitetty palestiinaan ja israeliin.Joku osapuoli voi siis käyttää hyväksi tätä tilannetta.

    Äänestä

Varmaan häpeällistä olla Israelilainen nykyään. Ulkomailla heitä katsotaan halveksuen hirviö tekojensa takia.

Äänestä
  • Mitä itse keskustellut ihmisten kanssa ulkomaalaisten mm. niin ei siellä tunnu olevan pahoja ajatuksia Israelilaisia kohtaan päinvastoin.Mutta heistä ei juuri tunnuta pitävän jotka kannattavat hamasia ja lietsovat sotaa ja ovat tekemättä mitään tolle tilanteelle,että rauha saataisiin.

    Ei Israelilla ole syytä häpeään siinä määrin jos puolustaa maatansa ja kansaansa näin tekisi jokainen järkiperäinen maa myöskin Suomi.

    Äänestä

  • appelsiinin poimijoit

    lähinnä heidänlaisilleen on häpeällistä ja herättää paheksuntaa joiden mielipiteistä huokuu terroristien kannatus.

    Äänestä

  • Ei israelilaisia katsota paheksuen muulla kuin vihervasureiden saatuttamilla alueilla ja niitä alueita Suomessa on enemmän kuin tarpeeksi! Tutki ensin asioita ennenkuin otat kantaa....kai nyt jokainen normaalilla aivotoiminalla varustettu ihminen näkee, että Israelista yritetään kaiken pahan voimalla tehdä syntipukki siihen, että hamas tapattaa siviiliväestöään, saadakseen Israelin NÄYTTÄMÄÄN syylliseltä hamasin aiheuttamaan sotaan!

    Äänestä

JOO YK RKENTAA KOULUJA JOSSA OPETETAAN LAPSIA

SOTIMAAN

Äänestä

Tekeekö esinahattomuus noin yleisesti ihmisestiä raakalaisen?

Äänestä
  • 99% prosentia tuomitsee Israelin, tällä palstalla yksi juden puolustelee

    Äänestä

  • Ke1tel kirjoitti:

    99% prosentia tuomitsee Israelin, tällä palstalla yksi juden puolustelee

    Olen hyvin ylpeä juutalaisuudestani.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Häeällistä toimintaa kirjoitti:

http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/art-1288719885533.html

Tuo maailman raukkamaisin kansa Israel ansaitsisi 100 kertaa kovemmat pakotteet kuin Venäjä Ukrainan takia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu