YK:n raportin mukaan ainakin kolmesta YK:n Gazaan perustamasta koulusta on löydetty Hamasin raketteja varastoituna! Ajatelkaa: Hamasin terroristeilla ei ole mitään kunnioitusta lapsia kohtaan. Hyi h---vetti sanon minä moisille sioille!
Ei ole mitään kysymystäkään siitä, etteikö Hamas olisi pääsyyllinen ihmisuhreihin Gazassa.
A-Studiossa haastateltavana ollut Israelin suurlähettiläs kertoo kaikille selkokielellä, mistä tässä konfliktissa on kysymys: http://areena.yle.fi/tv/2160088
Hamas tapattaa liukuhihnalta omia siviileitään
7
59
Vastaukset
- kkkkkkkkkkkkkkkkkkkk
YK:N pers,seellä istujat eivät ottaneet siihenkään mitään kantaa,kun Hamasin jäsen puhui järjestön puolesta kuinka ihmiskilpien käyttö on sallittavaa ja kuinka sellainen joka pakenee kodistaan turvaan on petturi.
- kcömclvlncvlvl
Miksi USA:kin antoi 37 miljoonaa Gazaan vaikka kaikki rahat menevät töllaiseen opetukseen moskeihoihin. Ampukaa kaikki moskeijat alas! Miksi Eu ja YK eivät tätä tiedä....pitäisi tietää ja toimia sen mukaisesti!
Tässä islamin rauhanjulistusta:
Sheikki Iljan, Gazan Moskeijassa
Siunaus sille, joka antautuu Jihadiin Allahin tehden!
Siunaus sille, joka iskee Allahin tähden!
Siunaus sille, joka panee räjähdevyön ylleen tai poikansa/tyttärensä ylle syöksyen sinne missä on juutalaisia huutaen Allah Akbar= Ylistys Allahille.
Ei ole muuta Jumalaa kuin Allah ja Muhammd on hänen profeettansa. - Tekopyhää sakkia
kcömclvlncvlvl kirjoitti:
Miksi USA:kin antoi 37 miljoonaa Gazaan vaikka kaikki rahat menevät töllaiseen opetukseen moskeihoihin. Ampukaa kaikki moskeijat alas! Miksi Eu ja YK eivät tätä tiedä....pitäisi tietää ja toimia sen mukaisesti!
Tässä islamin rauhanjulistusta:
Sheikki Iljan, Gazan Moskeijassa
Siunaus sille, joka antautuu Jihadiin Allahin tehden!
Siunaus sille, joka iskee Allahin tähden!
Siunaus sille, joka panee räjähdevyön ylleen tai poikansa/tyttärensä ylle syöksyen sinne missä on juutalaisia huutaen Allah Akbar= Ylistys Allahille.
Ei ole muuta Jumalaa kuin Allah ja Muhammd on hänen profeettansa.Kyllä EU ja YK tietävät kaiken aivan 100% varmasti niin kuin me tavallisetkin kansalaiset mutta syynä ovat omat hyödykkeet ja välinpitämättömyys siksi eivät toimi ja tee asioille mitään.Todella oksettava tuo koko YK laitos.Paikka on täynnä hurskastelijoita ja kun on korkealle pallille päästy niin jo on unohdettu sodan uhrit,vainojen uhrit,nälkää näkevät yms..Korkeita palkkoja nostetaan ja omalla pyllyllä on lämmintä niin se riittää ja joskus sillon tällöin annetaan lehdistölle kauniilla sanoilla höystettyjä haastatteluja miten ollaan rauhan ja rakkauden puolessa vaikka tätä sanomaa ei nähdäkään käytännössä pelkkiä sanoja siis.Mutta muodon vuoksi on silti annettava näitä haastiksia joskus ja näytettävä maailmalle kuinka kilttejä ja avarakatseisia ollaan.
Johan normaali kansalainenkin jos ois mahdollista niin hoitaisi turvaan ja äkkiä kaikki viattomat ja varsinkin lapset eikä sallisi heitä käytettävän pelinappuloina sodissa ja koittaisi tuhota kaikki terroristit saati sitten YK palleilla istuvat joilla on oikeasti valtaa tehdä asioille jotain jos haluavat.
Kersojahan niillä riittää! Joka kerta kun ne saa tuupatuksi yhden kuulan tielle tai kranaatin alle se merkitsee kymmentä miljoonaa egeä lisää avustusrahaa ja 1½ tunnin sympatiseeraamista YLE:ssä.
- niin tai näin
Aika paljon asiaa näissä jutuissa ja totta joka sana. No nyt tuolta Ruotsista on lähdössä laiva nimeltä Ship to Gaza seilaan tonne Gazan suuntaan. Suomi varottaa ketään lähtemästä, mutta takuulla täällä on Teijoja jotka sinne änkee taas kerran. Ja sitten taas alkaa kauhee itku kun israel nappaa laivan kiinni. Väärä nimi laivalla pitäs olla "PELLET TULEE TAAS"
- 3Timo
Ons ne konkkanokka-merirosvot muuten vielä palauttanu edes sitä viimeks varastamaansa paattia!?
- tämä päämäärä
3Timo kirjoitti:
Ons ne konkkanokka-merirosvot muuten vielä palauttanu edes sitä viimeks varastamaansa paattia!?
Hamas pääsi päämääräänsä kun sai taas houkutelluksi Israelin
maahyökkäykseen joka on kaupunkisotaa ja jossa on
helppo surmata mahdollisimman monta Israelin sotilasta.
Omista siviileistä hamas ei välitä koska porukkaa on
muutenkin liikaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä
SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,2075200Eikö tunnukin kamalalta, kun en
anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut813686Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.
Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers113450SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt633150SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun393129SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het412326Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu
Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä1042325Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?302172Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"
Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan762130Mitä saa sanoa?
Palstalla tänään sanottua: ” Kaikki riippuu siitä, miten asian esittää,” Onko siis niin, että saa muita pomottaa ja922069