Hamas tapattaa liukuhihnalta omia siviileitään

sadasdasdasd

YK:n raportin mukaan ainakin kolmesta YK:n Gazaan perustamasta koulusta on löydetty Hamasin raketteja varastoituna! Ajatelkaa: Hamasin terroristeilla ei ole mitään kunnioitusta lapsia kohtaan. Hyi h---vetti sanon minä moisille sioille!

Ei ole mitään kysymystäkään siitä, etteikö Hamas olisi pääsyyllinen ihmisuhreihin Gazassa.

A-Studiossa haastateltavana ollut Israelin suurlähettiläs kertoo kaikille selkokielellä, mistä tässä konfliktissa on kysymys: http://areena.yle.fi/tv/2160088

7

72

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kkkkkkkkkkkkkkkkkkkk

      YK:N pers,seellä istujat eivät ottaneet siihenkään mitään kantaa,kun Hamasin jäsen puhui järjestön puolesta kuinka ihmiskilpien käyttö on sallittavaa ja kuinka sellainen joka pakenee kodistaan turvaan on petturi.

      • kcömclvlncvlvl

        Miksi USA:kin antoi 37 miljoonaa Gazaan vaikka kaikki rahat menevät töllaiseen opetukseen moskeihoihin. Ampukaa kaikki moskeijat alas! Miksi Eu ja YK eivät tätä tiedä....pitäisi tietää ja toimia sen mukaisesti!

        Tässä islamin rauhanjulistusta:
        Sheikki Iljan, Gazan Moskeijassa

        Siunaus sille, joka antautuu Jihadiin Allahin tehden!
        Siunaus sille, joka iskee Allahin tähden!
        Siunaus sille, joka panee räjähdevyön ylleen tai poikansa/tyttärensä ylle syöksyen sinne missä on juutalaisia huutaen Allah Akbar= Ylistys Allahille.
        Ei ole muuta Jumalaa kuin Allah ja Muhammd on hänen profeettansa.


      • Tekopyhää sakkia
        kcömclvlncvlvl kirjoitti:

        Miksi USA:kin antoi 37 miljoonaa Gazaan vaikka kaikki rahat menevät töllaiseen opetukseen moskeihoihin. Ampukaa kaikki moskeijat alas! Miksi Eu ja YK eivät tätä tiedä....pitäisi tietää ja toimia sen mukaisesti!

        Tässä islamin rauhanjulistusta:
        Sheikki Iljan, Gazan Moskeijassa

        Siunaus sille, joka antautuu Jihadiin Allahin tehden!
        Siunaus sille, joka iskee Allahin tähden!
        Siunaus sille, joka panee räjähdevyön ylleen tai poikansa/tyttärensä ylle syöksyen sinne missä on juutalaisia huutaen Allah Akbar= Ylistys Allahille.
        Ei ole muuta Jumalaa kuin Allah ja Muhammd on hänen profeettansa.

        Kyllä EU ja YK tietävät kaiken aivan 100% varmasti niin kuin me tavallisetkin kansalaiset mutta syynä ovat omat hyödykkeet ja välinpitämättömyys siksi eivät toimi ja tee asioille mitään.Todella oksettava tuo koko YK laitos.Paikka on täynnä hurskastelijoita ja kun on korkealle pallille päästy niin jo on unohdettu sodan uhrit,vainojen uhrit,nälkää näkevät yms..Korkeita palkkoja nostetaan ja omalla pyllyllä on lämmintä niin se riittää ja joskus sillon tällöin annetaan lehdistölle kauniilla sanoilla höystettyjä haastatteluja miten ollaan rauhan ja rakkauden puolessa vaikka tätä sanomaa ei nähdäkään käytännössä pelkkiä sanoja siis.Mutta muodon vuoksi on silti annettava näitä haastiksia joskus ja näytettävä maailmalle kuinka kilttejä ja avarakatseisia ollaan.

        Johan normaali kansalainenkin jos ois mahdollista niin hoitaisi turvaan ja äkkiä kaikki viattomat ja varsinkin lapset eikä sallisi heitä käytettävän pelinappuloina sodissa ja koittaisi tuhota kaikki terroristit saati sitten YK palleilla istuvat joilla on oikeasti valtaa tehdä asioille jotain jos haluavat.


    • Kersojahan niillä riittää! Joka kerta kun ne saa tuupatuksi yhden kuulan tielle tai kranaatin alle se merkitsee kymmentä miljoonaa egeä lisää avustusrahaa ja 1½ tunnin sympatiseeraamista YLE:ssä.

    • niin tai näin

      Aika paljon asiaa näissä jutuissa ja totta joka sana. No nyt tuolta Ruotsista on lähdössä laiva nimeltä Ship to Gaza seilaan tonne Gazan suuntaan. Suomi varottaa ketään lähtemästä, mutta takuulla täällä on Teijoja jotka sinne änkee taas kerran. Ja sitten taas alkaa kauhee itku kun israel nappaa laivan kiinni. Väärä nimi laivalla pitäs olla "PELLET TULEE TAAS"

      • 3Timo

        Ons ne konkkanokka-merirosvot muuten vielä palauttanu edes sitä viimeks varastamaansa paattia!?


      • tämä päämäärä
        3Timo kirjoitti:

        Ons ne konkkanokka-merirosvot muuten vielä palauttanu edes sitä viimeks varastamaansa paattia!?

        Hamas pääsi päämääräänsä kun sai taas houkutelluksi Israelin
        maahyökkäykseen joka on kaupunkisotaa ja jossa on
        helppo surmata mahdollisimman monta Israelin sotilasta.
        Omista siviileistä hamas ei välitä koska porukkaa on
        muutenkin liikaa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onko sulla rakas mitään sanottavaa?

      Lähetä tässä kaivatullesi haluamasi terveiset 💌
      Ikävä
      234
      2027
    2. Nanna hakkasi Martinan aivot tuusan nuuskaksi!!!

      Ihme jos Martina pystyy muodostaa järkeviä lauseita tämän nyrkkisateen jälkeen. Ottelupalkkio tuli, tajunta meni.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      260
      1184
    3. Liikenneonnettomuus kuhmo

      Taisi Audi mennä lunastukseen ja pemari kilometritehtaalle
      Kuhmo
      20
      1015
    4. Vaikea löytää samantyylistä miestä

      Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i
      Sinkut
      125
      706
    5. Oot sä aika nuorekas...

      Vaikka oot niin vanha!
      Ikävä
      38
      699
    6. Martina ja Muhis

      Aamulenkillä yhdessä valmistautumassa suuren päivään,toivottavasti heräsivät toistensa viekusta.Ihana pariskunta❤
      Kotimaiset julkkisjuorut
      224
      658
    7. Rasismi ahdistaa.

      Tapasin baarissa oikein lupsakan oloisen miehen, mutta arvomaailma on hyvin erilainen omani kanssa. Hän käyttää n-sanaa
      Sinkut
      202
      600
    8. Näin sut.

      olitpas vanhentuneen näköinen. 😆 mieheltä naiselle
      Ikävä
      51
      455
    9. Oot pelkkä naurun aihe

      🤣🤣🤣🤣🤣 m-n
      Ikävä
      38
      438
    10. Olenkohan tunteideni kanssa yksin?

      Salaa toivon, että sinä nainen luotat minuun niin paljon, että uskaltaisit lähentyä kanssani, vaikka tämä on vähän kiell
      Ikävä
      42
      422
    Aihe