Herra on lahjoittanut minulle armossaan noin 7 miljoonan euron suuruisen perinnön. Kun ateistit eivät usko Jumalaan, niin ilmeisesti perintökin jäi saamatta?
Onko Herra antanut ateisteilla mainittavaa perintöä?
Koroillaan eläjä
1575
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Kun puhun koroillaan eläjänä tarkoitan luonnollisesti maihinousukenkieni koroilla, käytän niitä potkiessani ateistimummoja, juutalaistyttöjä ja mamuja.
Taas ateisti varasti aloittajan nimimerkin.
Röh röh vaan...
Tunnen oikean aloittajan todella läheisesti, menemme yhdessä jatkuvasti saunaan ja aaaah.. se nautinto kun hän saippuoi minut.
But no homo!
Jälkikäteen menemme kaduille tallomaan romanialaisia kerjääjiä ja potkimaan jehovia.
Jumala on ainoastaan teidän rikkaiden yksinoikeus.
Alat olla jo pahasti sekaisin. Laitahan se korkki nyt kiinni tai lopeta kirjoittelu. Sorrut sen tason lapsellisuuksiin, että huomenna häpeät silmät päästäsi.
Minä en häpeäisi 7 miljoonan euron omaisuutta.
VAIN 7miljoonaa, aikamoisista pikkurahoista puhutaan.
Mitenkäs uskovaisilta tulee nyt niin korkealaatuisia provoja?
Tämänkin tekijä on nero ellei suorastaan hero.
Tai jos pistät vielä paremmaksi niin sitten se oli ATEISTI, siis superior hero.
Herra on antanut minun lukea filosofian tohtoria esittävän vajakin kirjoittamia trolliviestejä.
Minullakin taisi olla se kunnia. :D
Niin, paitsi että se oli ateistitrolli.
Tyypillinen ateistimeininki, kirjoitellaan puuta heinää kristittyjen nimissä ja vielä varastetaan niiden nimimerkitkin.
Itse valehtelet ateisteista ihan samalla tavalla joten miksei tuo olisi kristitty?
"Niin, paitsi että se oli ateistitrolli.
Tyypillinen ateistimeininki, kirjoitellaan puuta heinää kristittyjen nimissä ja vielä varastetaan niiden nimimerkitkin."
Voisin melkein uskoa mitä sanot mutta valitettavasti olet valehdellut niin monta kertaa aikaisemmin että en usko sinua ja uskottavuutesi on tasan nolla.
Lahjoita toki reilu osuus siitä köyhälle Jalovaaralle. Teidän kristittyjen on pidettävä yhtä.