sisäsiittoista svekoa...heheheheeee. No persut on uusi ilmiö,ei heistä kukaan tiennyt vielä 10-15v.sitten mitään. Mutta pakkoruotsia inhoavia fennoja oli silloinkin pilvinpimein,ja muutenkaan hur.reista ei ole koskaan paljon pidetty. Persuihin se ei liity lainkaan.
Ja ruotsia nuoleva sveko ei saa suomalaisista rys.rien ihailijaa millään,joten siitäkin täytyy svekon valehdella.
Svekot syntyy valehtelijoiksi.
Ja ruotsia nuoleva sveko ei saa suomalaisista rys.rien ihailijaa millään,joten siitäkin täytyy svekon valehdella.
Svekot syntyy valehtelijoiksi.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Tykkäävät syytellä persuja kun eivät uskalla sanoa mitään muista puolueista,vaikka pakkoruotsia vastustetaan niissäkin todella paljon.
Valehtelu on ilmeisesti håkanien geeneissä
Karmeaa.....
Persut pyörivät omissa pienissä ympyröissään. Kukaan ei ymmärrä heitä ja he eivät ymmärrä ketään muuta kuin itseään. Persut on hirveän sisäsiittoinen puolue. Pyörii vain pienissä kyläpiireissä, ei ole kontakteja Suomen ulkopuolelle, ei ole juurikaan minkään ulkomaan kielen taitoisia Persuissa. Sanalla sanoen tyhjästä nyhjäistä puolue joka puhkeaa omaan kuplaansa.
Mistäs sinä tiedät ne persujen touhut jos et ole ollut katsomassa? Tämä persujen haukkuminen on svekoille tyypillinen tapa kääntää asiat ympäri. Joku väitti tälläkin palstalla että Freudenthal olisi "fennojen" sankari ja suomenkieli ei kuuluisi Suomeen?
Ja nyt persut rypevät annakkalammikossa pienessä sisäpiirissä?
Vaihda tuon persun tilalle svekkuli, niin ollaan totuudessa.
Juuri noin,svekot valehtelee jatkuvasti kun eivät muuhun pysty.
Ja persuthan ovat tulleet muista puolueista,paitsi rkp:stä.
Juuri hur.rit rkp:set pyörivät omissa ympyröissään.