En mä sua sun jännittämisestä syyllistä

vaikka siitä jotain kirjoittaisinkin. Mutta kyllähän se harmittaa, kun mikään ei onnistu ku ollaan tämmösiä.
12283
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Voisit osoittaa edes katsekontaktilla, jos oikeasti olet kiinnostunut. Vaikka muita ympärillä - oikeastaan ja varsinkin siksi. Jos se siitä on kiinni, et mitään et uskala, jos / kun joku jotain voi huomatta - niin sit antaa olla.

Jos nyt mulle joltain.

Väärät älkööt vaivautuko.

Äänestä
  • Haluat auttaa minua,tiedän ja parhaiten nyt autat minua lopettamalla täällä kirjoittelun.

    Äänestä

  • koska minä nimenomaan sitä katsekontaktia yritin luoda mutta toinen vältteli. Ja ei minua muut ihmiset haittaa.

    Äänestä

  • Jollekin miehelle. kirjoitti:

    Haluat auttaa minua,tiedän ja parhaiten nyt autat minua lopettamalla täällä kirjoittelun.

    eli just näin nämä palstaoletukset menee ristiin. Itse oletin, että aloittaja olisi mies -

    Äänestä

  • Tuskin sulle kirjoitti:

    koska minä nimenomaan sitä katsekontaktia yritin luoda mutta toinen vältteli. Ja ei minua muut ihmiset haittaa.

    Välttelen parin ei-toivotun tyypin katseita, koska haluaisin jo päästä heistä rauhaan.

    Eräs mies taas osoittanut kiinnostusta, mut sit yhtäkkiä käyttäytyykin oudosti - välttelee katsekontaktia yms. Onko vaan itse niin pihalla, vai enkö jotenkaan vastannutkaan ennakko-oletuksia. Niin tai näin, ei tuollaista jaksa.

    Rehteihin ja rehellisiin olemisiin ja elämisiin!

    Äänestä

Miks yrität koko ajan keksiä kaikkia selityksiä, ujous ja jännittäminen ym. kun totuus on ettei vaan kiinnosta.

Äänestä
  • Kiitos! ja nimi ei riitä. Sellainen asia mitä kukaan muu ei voi tietää. Sitten uskon.

    Äänestä

älä lähde näihin provoihin mukaan ;)

Äänestä

Minua ainakin häiritsee muut ihmiset aika tavalla vain kahdestaan voisi luonata.

Äänestä
  • Pelon vain häpeän vuoksi?

    Äänestä

  • olis kiva tietää kirjoitti:

    Pelon vain häpeän vuoksi?

    Lähinnä tarkkailemisen ja analysoimisen vuoksi en ole kuuro minulla on aika hyvä kuulo.

    Äänestä

  • tilanne mulla, jotenkin tunnen että ne kahdenkeskeiset asiat ei kuulu muille ja siksi haluaisi jossain rauhallisemmassa paikassa ne tunteesna ilmaista.
    Toistahan se sitten on se yleinen juttelu ja seurassa olo, eihän siinä mitään tietty häiritse.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kyllä mä ymmärrän kirjoitti:

vaikka siitä jotain kirjoittaisinkin. Mutta kyllähän se harmittaa, kun mikään ei onnistu ku ollaan tämmösiä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu