http://www.poliisi.fi/poliisi/lounais-suomi/home.nsf/pfbd/FF2B3DC5B864E3DDC2257D2A00261149?opendocument
Kaarinan alueen päivittäistiedote
04.08.2014
KAARINA:
Omakotitaloon oli murtauduttu Kevätkesäntiellä 30.07. - 02.08. välisenä aikana. Talosta oli anastettu koruja ym. arvoesineitä. Asiaa tutkitaan nimikkeellä törkeä varkaus.
Keski-ikäinen mies kuljetti henkilöautoa vahvasti päihtyneenä Saaristotiellä 02.08. klo 08.50 aikaan. Mies puhalsi alkometriin 2.59 promillea. Asiaa tutkitaan törkeänä rattijuopumuksena.
Kaksi perämoottoria oli anastettu Hantuntien varrella olevalta lukitulta ranta-alueelta 28.07 - 02.08. välisenä aikana. Perämoottorit olivat olleet trailerien päällä olleissa veneissä. Perämoottorit olivat Yamaha -merkkisiä ja teholtaan 60 ja 100 hv. Lisäksi molemmista veneistä anastettiin ohjauksen hydrauliikkasylinterit. Anastetun omaisuuden arvo on yli 20000 euroa. Asiaa tutkitaan törkeänä varkautena.
Kaksi ns. monttuajoon tarkoitettua rekisteröimätöntä moottoripyörää anastettiin Vanha-Raadelmatien varrella olevan omakotitalon pihalta 04.08. klo 02.10 aikaan. Omistaja oli herännyt moottoripyörän ääneen, jonka jälkeen havainnut, että moottoripyörät on anastettu. Toinen moottoripyörä löytyi heti noin 100:n metrin päästä. Omistaja oli hetkeä myöhemmin havainnut Hovirinnan koulun vieressä toisen moottoripyörän, jota oli kuljettanut vaaleaan huppariin pukeutunut nuori mies. Moottoripyöräilijä oli kuitenkin päässyt pakenemaan paikalta. Kateisiin jääneen moottoripyörän moottori on 110m3 ja pyörä on pääväriltään musta ja siinä on punainen satula.
Kaarinan alueen päivittäistiedote
5
396
Vastaukset 5
- Kiitos tiedotteesta
Hienoa saada lukea oman kunnan kuulumisia.
- erh et aeth et
http://keskustelu.suomi24.fi/node/12285548
Jos jotain on varastettu, niin kannattaa ensimmäiseksi mennä katsomaan Kilosportin takapihalta.
Sorrosta varastettiin kaksi lasten mönkijää, mönkijät löytyivät Kilosportin pihalta. - ÄLY HOI,ÄLÄ JÄTÄ
Hovirinnan rannassa tunnistettu vajaa älyinen terrorisoi mm.venetrailereita ym.omaisuutta.
Pitäkäähän silmällätätä paikkakuntalaista herraa,jota kismittää kesäpäivän veneilijät.
Pian hänen onnekseen kesä ja venekausi ohi. - Niinhän se on
Kaarinan keskustan Shellin pikkukriminaalit bemareillaan ja mersuillaan tiedoittaa. Ajavat viereen ja huutavat, että täytyy pitää suu kiinni tai tapahtuu kamaluuksia. Ulkopaikkakunnalta Kaarinaan muutaneet poliisit tähän, ettei useammassa sukupolvessa kantakaupunkilainen saisi liikkua ilman auton pieksemistä ja uhittelua ja etteivät he tiedä mitä täällä on tapahtunut. Pitänee varmaankin muuttaa Istanbuliin jotta saa kodissaan ihmisarvoisen ja oikeuksien mukaisen kohtelun ja liittyä mafiaan, ettei vaan "isot pojat" bensa-asemalla käsiksi. Taitaapi olla ihan Shellin virallinen kaupunkipoliittinen kanta tämä asiakkaisiin käsiksi käyminen. Saa sitä löböä muualtakin ja kannattaa kantakaupunkilaisten harkita hieman tätä asiakas-suhdettaan uudestaan.
- ex-phlisman
Tosta napsahtaa kunnianloukkaus syyte, IP-osoite tiedossa, tervemenoa kuulusteluun, elä vapise sakoilla pääset!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan bisneksillä ei mene hyvin
https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/c46da6ab-340f-4790-aaa7-0865eed2336 Yrityksen konkurssihakemus on tullut kärä3161482Tiesitkö? Martina Aitolehden isäpuoli on tämä suosittu laulaja
Martina Aitolehti on seurattu julkisuuden henkilö. Lähipiiriin mahtuu muitakin tunnettuja henkilöitä. Tiesitkö, että Ma311209Jos SDP ei voita reilusti, persut kumoavat demokratian Suomesta
Näin tekisi ainakin Rydman seuratessaan idolinsa Trumpin mallia https://www.is.fi/politiikka/art-2000012187244.html465979- 62936
- 73932
- 48691
Mies, olenko ymmärtänyt oikein?
Ystävyys/salainen suhde/molemmat ovat täysin poissuljettuja asioita? Nainen74673Kiteen Pallon superpesisjoukkue pelaa huumeiden vaikutuksen alaisena
Huumerikos. Yleisesti uskotaan, että se seikka, että eräs KiPan pelaaja kärähtää huumeista, on vain jäävuoren huippu. M100665Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl465632- 38612