Talkoilla yritetään pitää yllä talkoilla Nummisissakin vaan mitään piittamaton tyhmyyden tiivistymä sotkee,rikkoo,heittelee jokeen.
Viimeisin Mattilan sillanvierellä yhdenmiehen talkoolla taitettu laituri.Rannalla olevat kaksi puutarhatuolia ja penkki siellä ne menee alajuoksuun ja rantapuskiin.Mieluusti pyöräilijät istahtivat niille lenkeillään.Muutaman kerran kun penkkejä joesta olen uinut nyt saa riittää.Viikonlopun vimmaiset sotkevat kaiken.yhdenmiehen talkoolla tehty puucee.Oli viety säilytyspaikkaan seuriksen lähelle.Ei muuta kuin kumoon,rikki jne.
Oispa hyvä tietää ketkä päsmäreinä niin voisivat ottaa vaikka kylä ry yhteyttä ja pyytää rantojen siivoustalkoisiin.Mikä tulisi siistiksi niin voisin vapaaehtoisesti puolestanne käydä mitätöimässä talkoonne tulokset.
Kylä-ilmettä talkoilla.
3
146
Vastaukset
- edelleen n.
Joku kyläläinen on käynyt onkimassa istuimet joesta.Kiitos!Vaan nuotiota sytyttelevät nyt laitureille.Ja rutikuiviin rantoihin.
- Kepupettää
Pitäs olla jotain muuta kuin kepulaista pöhköilyä jotta hommat etenis esim.yksi vanha kepulaisukko vastusti uimahallia
- edelleen.
Mä en tiedä edellisestä mutta Nummisissa on öljyntapaista uimari havainnut joessa.Voisko olla siitä eksoottisesta moottoriveneestä jossa on kaikuluotain ja outo perämoottori.Nuoret vetävät vapoja ja saavat kuulema kalaakin.Kohdatessa hiljentää ihan siivosti vaan urku auki jälkeen.Mietin käytetääkö noissa jotain polttoöljyä?Vähän on ylimitoitettu näille vesille.Tuolla se lojui alkukesästä 140 sillan tuollapuolen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin2609077IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3126299Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?661380Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?61311- 1091111
Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.791005Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut61889Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin43788MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk311708Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus23696