Talkoilla yritetään pitää yllä talkoilla Nummisissakin vaan mitään piittamaton tyhmyyden tiivistymä sotkee,rikkoo,heittelee jokeen.
Viimeisin Mattilan sillanvierellä yhdenmiehen talkoolla taitettu laituri.Rannalla olevat kaksi puutarhatuolia ja penkki siellä ne menee alajuoksuun ja rantapuskiin.Mieluusti pyöräilijät istahtivat niille lenkeillään.Muutaman kerran kun penkkejä joesta olen uinut nyt saa riittää.Viikonlopun vimmaiset sotkevat kaiken.yhdenmiehen talkoolla tehty puucee.Oli viety säilytyspaikkaan seuriksen lähelle.Ei muuta kuin kumoon,rikki jne.
Oispa hyvä tietää ketkä päsmäreinä niin voisivat ottaa vaikka kylä ry yhteyttä ja pyytää rantojen siivoustalkoisiin.Mikä tulisi siistiksi niin voisin vapaaehtoisesti puolestanne käydä mitätöimässä talkoonne tulokset.
Kylä-ilmettä talkoilla.
3
153
Vastaukset
- edelleen n.
Joku kyläläinen on käynyt onkimassa istuimet joesta.Kiitos!Vaan nuotiota sytyttelevät nyt laitureille.Ja rutikuiviin rantoihin.
- Kepupettää
Pitäs olla jotain muuta kuin kepulaista pöhköilyä jotta hommat etenis esim.yksi vanha kepulaisukko vastusti uimahallia
- edelleen.
Mä en tiedä edellisestä mutta Nummisissa on öljyntapaista uimari havainnut joessa.Voisko olla siitä eksoottisesta moottoriveneestä jossa on kaikuluotain ja outo perämoottori.Nuoret vetävät vapoja ja saavat kuulema kalaakin.Kohdatessa hiljentää ihan siivosti vaan urku auki jälkeen.Mietin käytetääkö noissa jotain polttoöljyä?Vähän on ylimitoitettu näille vesille.Tuolla se lojui alkukesästä 140 sillan tuollapuolen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 213650
Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu303413Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?
Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt513383Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka523066Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?
"Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu1222859Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod212608Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.1142332MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,142145Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle
Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S281737IL- KELA:n pääjohtaja, lääke- ja oikeustieteen tohtori Lasse Lehtonen sekavassa tilassa Brysselissä!
"Iltalehden tietojen mukaan Lehtosen käytös Brysselin lentokentällä on herättänyt huomiota, ja hänen olemuksensa on tulk1351379