Octavia seuraavasssa koeajo TV:ssä

harry

5

1546

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jim

      Täytyypä olla telsun ääressä lauantaina!

      Onkos kuka katsonut tota koeajo.tv:tä, että miten "laadukas" ohjelma on kyseessä?

      • pintaa

        Täysin pintapuolinen, liian kiireellä toteutettu 7-päivää tyyppinen makasiiniohjelma autoista. Pöh. Itse en siis pidä kyseisetä ohjelmasta.


      • fabia03

        Koeajo.tv on puhtaasti "ajeluohjelma". Mitään kattavaa katsausta siinä ei ole, vaan juontaja juttelee siinä ajaessaan. Huomio kiinnittyy välillä aivan ihmeellisiin seikkoihin:

        - "Niskatukea olisi kiva saada säädettyä ajaessa" (Kuinkahan moni veivaa niskatukea edestakaisin??? Kerralla tuen asento kuntoon ja se pysyy siinä)

        - "Takaluukusta kuuluu jämäkkä ääni kun sen päästää putoamaan vapaasti noin 15cm korkeudelta" (BMW 1:stä koeajettaessa)

        Ei Koeajo.tv:tä voi verrata muihin auto-ohjelmiin, kuten Top Gear tai Auto Motor Und Sport. Itse pidän niitä asiallisina vaikka ovatkin enemmän urheilullisuuteen painottuvia.

        Koeajo.tv on enemmän sellainen automaailman "Kotimikro"-lehti. Ohjelma jossa jutellaan mukavia mutta monet tärkeät seikat unohtuvat. Testiradat ja mittaukset puuttuvat.


      • kullervo

        itseäni ainakin ärsyttää juontajan puhe, ja olen kuulevinani siinä jonkun puheviankin, mutta ei se niin vakavaa ole.. ohjelma on muuten ihan hyvä, mutta asiat ovat pintapuolisesti käsitelty, mutta voi olla että puoleen tuntiin ei niin paljon asiaa saa mahdutettua, että useammasta autosta saisi kunnon raportit. paremman puutteessa tuo ohjelma menee ihan hyvin alas..


      • Näin
        kullervo kirjoitti:

        itseäni ainakin ärsyttää juontajan puhe, ja olen kuulevinani siinä jonkun puheviankin, mutta ei se niin vakavaa ole.. ohjelma on muuten ihan hyvä, mutta asiat ovat pintapuolisesti käsitelty, mutta voi olla että puoleen tuntiin ei niin paljon asiaa saa mahdutettua, että useammasta autosta saisi kunnon raportit. paremman puutteessa tuo ohjelma menee ihan hyvin alas..

        että Skoda koeajetaan DW:llä myös lähitulevaisuudessa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo räyhää: kansan on muututtava

      Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san
      Maailman menoa
      266
      3323
    2. Muovikassikartelli

      Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
      Talousrikokset
      21
      1843
    3. Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta

      Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.
      Maailman menoa
      24
      1499
    4. Mikä tekee sen

      Vetovoiman kaivatussasi?
      Ikävä
      82
      1349
    5. Harmittaako joku

      Harmittaako joku asia tai asiat, mitä on tapahtunut tai jäänyt tapahtumatta?
      Ikävä
      137
      1038
    6. Miksi et vain uskalla!?

      On niin ikävä...
      Ikävä
      81
      994
    7. Hallintooikeus..

      "Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.
      Pyhäjärvi
      62
      809
    8. Olen rakastunut

      varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.
      Ikävä
      86
      756
    9. Jos se joskus oli molemminpuolista

      niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.
      Ikävä
      61
      687
    10. Laita nyt se viesti

      Tiedän että haluat tavata. Kirjoitat, pyyhit, kirjoitat... Lähetä se viesti 😗
      Ikävä
      51
      656
    Aihe