Vieras Vastaa lainaamalla viestiä
LähetäLähetetty: Tii Elo 05, 2014 9:21 am Viestin aihe:
Tasavallan Presidentti, Suomen Valkoisen
Ruusun ja Suomen Leijonan ritarikuntien
suurmestari on päättänyt myöntää 6.12.
2013 ansioituneille Suomen kansalaisille
seuraavat kunniamerkit.
Suomen Valkoisen Ruusun I luokan mitali kultaristein /
Medalj av I klass med guldkors av Finlands Vita Ros orden
XXXXXXX, XXXX XXXXX, rikosylikonstaapeli, Heinola
-------
Missähän mielessä tämäkin juttu on postattu kakkafoorumille?
Paha poliisi
6
223
Vastaukset
- Selvähän se
"Paha poliisi" on jättänyt tutkimatta herran ja hidalgon sydäverellä tehdyn rikkarin, koska poliisi ei näe asiassa minkäänlaista rikosta.
Tästä kimmastuneena Lippajärven kansantuomioistuin on yhden syyttäjän,tuomarin jua teloittajan päätöksellä päättänyt mustata kyseisen poliisin maineen, kunnian ja uran.
Suomen Valkoisen Ruusun I luokan mitali kultaristein saamiseksi pitää TODELLAKIN tehdä jotakin, se ei enää riitä, että on ajoissa töissä.
Mutta onneksemme tietotekniikka toimii ja asianomistaja on saanut asiasta tiedon ja ryhtyy asianmukaisiin oikeustoimiin ko. ylläpitäjää vastaan.
Heinolassa näkyy oleva töissä ihan oikeita poliiseja eikä espoolaisia velliperseitä. - Ylläpitäjä on saanu
ite "Ruskean Reiän 1. luokan Masturbantin mitalin - mällisin lehvin" :)
- Kok. kiellettävä
Poliisi-palstan kirjoituksista käy ilmi, että kokoomuslainen poliisi ei ole koko kansan asialla, vain kokoomuslaisten puolustaja. Poliittinen rasismi on kielletty mm. perustus- ja rikoslakien mukaan. Se vähenisi, jos kokoomus saataisiin lopetettua.
http://www.adressit.com/kokoomuspuolue_kiellettava_lailla - Mielisairas foorumi
(vanhemmat.com) on kiellettävä. Pakkohoitoon ylläpitäjä ja sairaalloista seksuaalisuutta (lapsiin) hillittävä pakkolääkityksellä.
- Jos ihmisen elämässä
on ollut poliiseja niin kauan kuin se ihminen muistaa, ei se varmaan poliiseista pidä.
Kun omassa lapsuudessa poliisit on hakenu vuorotellen äitiä ja isää ja sittemmin veljeä ja siskoja ja lopulta sitä itteään jo pienenä lapsena - ei varmaan paljoa muusta tiedäkään :( - Äiti, äiti!
Miks meillä käy koko ajan poliisit?
Me ollaan kato ari semmonen sosiaalinenrajatapaus-perhe.
Sit me ollaan tämmönen päihdeperhe ja meil on tää mielenterveysongelma...
Äiti, oonks mä vai hullu?
Et sä ari ny mikään hullu oo - sul ny vaan on vähä heikommat eväät ku muilla...
Mut kato sun laisii varten on olemassa soosu - ei sun tartte koskaan mitään tehä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 343956
Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle131879Oletko nainen alkanut kammoamaan minua
Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom631354Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä
Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise951286Toivoisitko Rakas vielä?
Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.681165Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen
Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A51021- 47941
Keskustelua kasteesta
You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti331894Ihan pieni näkeminen vaan
👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥26881En haluaisi kaiken kuihtuvan pois
ilman, että olemme voineet jutella rauhassa kasvotusten... Mutta mistä ihmeestä löydän sinut?39872