Paha poliisi

Näinhänse on

Vieras Vastaa lainaamalla viestiä






LähetäLähetetty: Tii Elo 05, 2014 9:21 am Viestin aihe:



Tasavallan Presidentti, Suomen Valkoisen
Ruusun ja Suomen Leijonan ritarikuntien
suurmestari on päättänyt myöntää 6.12.
2013 ansioituneille Suomen kansalaisille
seuraavat kunniamerkit.


Suomen Valkoisen Ruusun I luokan mitali kultaristein /
Medalj av I klass med guldkors av Finlands Vita Ros orden

XXXXXXX, XXXX XXXXX, rikosylikonstaapeli, Heinola

-------
Missähän mielessä tämäkin juttu on postattu kakkafoorumille?

6

178

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Selvähän se

      "Paha poliisi" on jättänyt tutkimatta herran ja hidalgon sydäverellä tehdyn rikkarin, koska poliisi ei näe asiassa minkäänlaista rikosta.

      Tästä kimmastuneena Lippajärven kansantuomioistuin on yhden syyttäjän,tuomarin jua teloittajan päätöksellä päättänyt mustata kyseisen poliisin maineen, kunnian ja uran.

      Suomen Valkoisen Ruusun I luokan mitali kultaristein saamiseksi pitää TODELLAKIN tehdä jotakin, se ei enää riitä, että on ajoissa töissä.

      Mutta onneksemme tietotekniikka toimii ja asianomistaja on saanut asiasta tiedon ja ryhtyy asianmukaisiin oikeustoimiin ko. ylläpitäjää vastaan.

      Heinolassa näkyy oleva töissä ihan oikeita poliiseja eikä espoolaisia velliperseitä.

    • Ylläpitäjä on saanu

      ite "Ruskean Reiän 1. luokan Masturbantin mitalin - mällisin lehvin" :)

    • Kok. kiellettävä

      Poliisi-palstan kirjoituksista käy ilmi, että kokoomuslainen poliisi ei ole koko kansan asialla, vain kokoomuslaisten puolustaja. Poliittinen rasismi on kielletty mm. perustus- ja rikoslakien mukaan. Se vähenisi, jos kokoomus saataisiin lopetettua.
      http://www.adressit.com/kokoomuspuolue_kiellettava_lailla

    • Mielisairas foorumi

      (vanhemmat.com) on kiellettävä. Pakkohoitoon ylläpitäjä ja sairaalloista seksuaalisuutta (lapsiin) hillittävä pakkolääkityksellä.

    • Jos ihmisen elämässä

      on ollut poliiseja niin kauan kuin se ihminen muistaa, ei se varmaan poliiseista pidä.
      Kun omassa lapsuudessa poliisit on hakenu vuorotellen äitiä ja isää ja sittemmin veljeä ja siskoja ja lopulta sitä itteään jo pienenä lapsena - ei varmaan paljoa muusta tiedäkään :(

    • Äiti, äiti!

      Miks meillä käy koko ajan poliisit?

      Me ollaan kato ari semmonen sosiaalinenrajatapaus-perhe.
      Sit me ollaan tämmönen päihdeperhe ja meil on tää mielenterveysongelma...

      Äiti, oonks mä vai hullu?

      Et sä ari ny mikään hullu oo - sul ny vaan on vähä heikommat eväät ku muilla...
      Mut kato sun laisii varten on olemassa soosu - ei sun tartte koskaan mitään tehä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan

      Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k
      Maailman menoa
      204
      11511
    2. SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat

      Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude
      Maailman menoa
      102
      10712
    3. Aamun Riikka: työttömyydessä lähestytään viime laman synkintä vaihetta

      Nopeasti mentiiin upean Marinin hallituksen ennätystyöllisyydestä toiseen ääripäähän, kohti Suomen historian kurjimpia t
      Maailman menoa
      62
      8538
    4. Marinin tuhojen korjaaminen kestää kahdeksan vuotta

      Nyt on vasta neljännes mennyt ja ensimmäiset korjausliikkeet saatu liikkeelle. Innokkaimmat olivat odottaneet että jo t
      Maailman menoa
      134
      8425
    5. Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat

      Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h
      Maailman menoa
      71
      8065
    6. Se oli Orpo joka rynni Eagle S -alukselle

      Vastoin kaikkia kansainvälisen merenkäynnin sääntöjä. Kunpa olisi ollut purjehtija Harkimo Suomen johdossa silloin. ht
      Maailman menoa
      10
      7487
    7. Demarikultin uhri kertoo

      Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa
      Maailman menoa
      91
      5872
    8. Suomen velka kasvoi ennätysvauhtia - Mäkynen repostelee

      – Velka kasvoi eniten tilaston historiassa, Mäkynen kirjoittaa. – Vuoden 2025 toisella neljänneksellä selvästi eniten k
      Maailman menoa
      6
      5866
    9. Giorgia Meloni vs Riikka Purra

      Kyllä Italian pääministeri on kauniimpi ja seksikkäämpi, kuin Suomen valtiovarainministeri Riikka Purra. Mitä jotkut näk
      Maailman menoa
      22
      5830
    10. Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?

      Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus
      Maailman menoa
      59
      5333
    Aihe