On vissi ero uskovaisten ja ateistien lapsilla, ateistien eduksi. Ateistien lapset ovat normaaleja, uskovaisten.....
http://www.kotimaa24.fi/artikkeli/uskonnolliset-lapset-erottavat-sekulaareja-huonommin-faktan-ja-fiktion/
Sama pätee aikuisiin.
Kaikki näihin satuihin uskovat ovat tavallaan vapaana liikkuvia hulluja, uskovat fiktioihin joita kristinusko, islamilaisuus jne ovat.
Tällaisia ihmisiä on maamme johdossa, tärkeissä viroissa jne maailmanlaajuisesti.
Se on erittäin huolestuttavaa.
Miten Suomi saataisiin parannettua tästä vääristymästä?
Parantunut Suomi voisi toimia esimerkkinä muille.
Nythän tuo on todistettu.
Järjelle voitto
0
77
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 723053
- 552715
Kuoleman pelko katosi
Olen pelännyt koko elämän ajan kuolemaa mutta yhtäkkiä kun hindut paljastivat totuuksia uskonnoista noin aloin yhtäkkiä4322335- 792178
- 951996
- 541906
- 121576
Kuhmolainen on selvästi kepun lehti
Kuhmolaise etukannessa oli Kuva kun Jaskalle annettiin karhu patsas.mutta kukmolaislehti oli niin kepulainen että Jaskan171537Ei mun tunteet
ole mihinkään kadonnut. Enkä mä sua inhoa tai ole kyllästynyt. Mä ymmärsin, ettet ole kiinnostunut minusta, ainakaan sil301380Mitä nämä palautteet palstalla ovat?
Joku uusi toimintatapa rohkaista kirjoittajia vai mistä on kyse?291349