Patogeenien evoluutio ei aiheuta epidemioita niinku evokit väittää! Ympäristö sen tekee niinku kreationistit on kertonu!
- Epidemic outbreaks in human history caused by environment, not evolution, researchers find
http://www.sciencedaily.com/releases/2014/08/140804151223.htm
Hahaa, kuolinisku evoilulle.
- Epidemic outbreaks in human history caused by environment, not evolution, researchers find
http://www.sciencedaily.com/releases/2014/08/140804151223.htm
Hahaa, kuolinisku evoilulle.
Vastaukset 7
Vanhimmat
"Hahaa, kuolinisku evoilulle."
LOL. Ei nyt sentään. Monista taudinaiheuttajista tunnetaan nuo mutaatiot, jotka ovat johtaneet virulentimpaan kantaan tai antibioottiresistenssiin. nyt vain tiedetään ,etteivät mutaatiot aina olekaan syynä epidemiaan.
>Hahaa, kuolinisku evoilulle.
Taas!
Kreationismia opetetaan varmaan jo kaikissa länsimaiden yliopistoissa, kun noita kuoliniskuja on isketty jo niin hirmuisen paljon että brontosauruskaan ei niistä selviäisi, jostain evoilusta nyt puhumattakaan.
Linkistäsi:
>>"This implies that many epidemics and pandemics of bacterial disease in human history reflected chance environmental events, including geographical spread and/or transmission to naïve hosts, rather than the recent evolution of particularly virulent organisms."
"Ympäristö sen tekee niinku kreationistit on kertonu!"
Kreationismin pilkkaa! Ei ole mutaatioita, patogeeneja, sairauksia tai epidemioita saati ympäristöjä, vaan kaiken aiheuttaa Jumalan kosto! Seuraavassa on listaa muistutuksena niille, jotka haluavat mielessä ja puheissaan välttää helvetin tulen - joka tietysti myös on Jumalan kosto utelialle sherlockeille. Ei ole kuin yksi taudinaiheuttaja ja se on Jumalan kosto.
Nuhakuume = Jumalan kosto
Influenssa = Jumalan kosto
Influenssa epidemia = Jumalan kosto
Influenssa pandemia = Jumalan kosto
Syöpä = Jumalan kosto
Glaukooma = Jumalan kosto
Viiltohaava = Jumalan kosto
Liikenneonnettomuus = Jumalan kosto
Juopporemmin puukkotappelu = Jumalan kosto
Muista, että virukset, bakteerit ja geenit ovat saatanan eksytystä.
>>Patogeenien evoluutio ei aiheuta epidemioita niinku evokit väittää! Ympäristö sen tekee niinku kreationistit on kertonu!
No ei näissä kyllä mitään geenejä ole. Kretu kuvittelee olemattomia. :-)
http://fi.wikipedia.org/wiki/Pato
Hei, majavalla on patogeeni.