Noin 0,2 prossaa supistui Italian kansantuote tässä kevätkesällä, ei lähde euronousu matkaan....pääministeri Renzon pitää kysyä neuvoa Rinteen Antilta, nämähän ovat kasvupolitiikan kannattajia kummatkin.
Italia lysähti taantumaan taas
Cohta Concursia
1<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
kun tajuttaisiin,kuinka syvällä makaroonit on ongelmissaan pelkästään mafian takia.
koko maan toiminta on pelkkää sisäistä silmänlumetta ja valhetta. selkeästi sanottuna ku-se-tus-ta joka tasolla ja kaikkialla.
ikuinen kasvu ei ole mahdollista,ei ainakaan ilman sotia ja tuhoja. viha kasvaa kaikkialla hyvin monista syistä,mutta täysin tarpeettomasti.
roinaa on maailma lähes tukehtumistilassa pullollaan ja lisää tulee hirvittävää vauhtia,mutta lähes ilman ihmistoimintaa automaateilla ja roboteilla.
kun huipputollo eu sisältää min 25 miljoonaa joutilasta,he ei työllisty ikinä, vaan uusia
orjapalkkalaisia kurjuujen kulkureita tehdään tietoisesti kuin luikuhihnalta.
yksinkertaisesti kiikkukeinu ei ole,eikä tule milloinkaan tasapainoon,vaan alamäki on ainoa suunta hirvittävän suurille ihmismassoille.
tämäkö on ihmiskunnan hyvä tahto ja elämän tarkoitus?