Pahat uutiset senkuin yltyvät. Monia ahdistaa herätä uuteen aamuun lukemaan uusista onnettomuuksista ja vitsauksista. Meillä on kuitenkin JOKU johon voimme aina kiittäen luottaa..
Jumala olkoon kanssasi. Aamen
www.youtube.com/watch?v=GlEYUh97lA8
Jumala olkoon kanssasi. Aamen
www.youtube.com/watch?v=GlEYUh97lA8
Vastaukset 3
Vanhimmat
Pahat uutiset vain tuntuvat yltyvän, koskapa ne nykyään ovat niin vaivattomasti ja nopeasti saatavilla. Todellisuudessahan nykyaika on keskimääräisesti hyvinkin rauhallista, verrattiin sitä melkeinpä mihin tahansa aikakauteen tunnetun historian aikana. Sinäkin elät lonkalta arvioituna vähintään kymmeniä vuosia pidempään kuin olisit elänyt vielä reilu sata vuotta sitten. Pidempään ja terveempänä.
Menneinä aikoinahan sitä räjäyteltiin atomipommejakin.
Niinhän nuo tekivät. Tasan kaksihan niitä tositoimissa on pamautettu. En huomannut että tämän aamun uutisissa olisi ollut yhtään uutista yhdestäkään atomipommista, vaikka elämme niiiiiiiiin huonoja aikoja.