Minkä nimen antaisit lapsellesi

Jos hän olisi tyttö ? Olga voisi olla kiva ja mukavasti provosoiva, junteille suomalaisille, jotka ovat jämähtäneet menneiseen ja tuskin edes tiedostavat sitä.
1778
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Olgan nimipäivä on muuten 23.7

Äänestä

Anna somalinimi Ayaan, Ayaan Hirsi-Alin mukaan. Se varmasti ärsyttää.

Äänestä
  • n**kerin nimi valkoiselle ?

    Äänestä

Monella veripukamaiselle äkkiväärällä uuspatriootilla taitaa olla sen nimisiä esi- ja isovanhempia. Vatipäät elävät jossain korkeajännite todellisuudessa ja niillä on poterot valmiiksi kaivettuna metsään. täälle ne sitten ramboilee ja leikkivät tosi miehiä. Vitun spedet.

Äänestä

Suomessahan tuo tosin äännetään yleensä "Olka", siitä huolimatta miten sen kirjoitat.

Tuo Ayaan on hyvä. Venäläisiä nimiä joutuu vähän vääntämään tai ne äännetään toisin, joten joku Natassa kertoisi ääntämisen.

Ja jokunen nimi osataan, kuten Tatjana ja Svetlana. Hienon vaikutelman antaa aina yhdistelmänimi, kuten Apila-Tatjana tai miksei Tatjana-Svetlana. Ehkä modernisti ilman väliviivaa, niin ei voi vääntää sitä lyhyemmäksi puheessa niin helposti.

Pääasia että lapsi erottuu normaaleista nimistä, eikö totta?

Äänestä

Heikki-Antero!

Äänestä

Horo-Niina Annastiina Mullekkii Ronttosta

Äänestä
  • HO-RO-Niina.... S***t*nan sensuuri, naurettavaa pohjoiskoreatouhua....

    Äänestä

Vladimirinova Stalinova Putlerovna

Äänestä
  • Eikö se Putin ollut länsimediassa niin Hiternova, tai Tsarnova ? Eikä Stalinov ?

    Äänestä

Suomalaiset ovat alkaneet räjähdysmäisesti nimittämään tyttölapsiaan Olganooraksi.

Äänestä

Pojalle Putler olisi hauska..

Äänestä
  • Ja poikasi mahtaisi muistella sinua lämmöllä... muistaisi käydä viikottain kusemassa haudallesikin.

    Äänestä

Onneksi ei tarvi nimeä, kun ei ole lapsia, eikä tule.

Äänestä
  • Luuletko että yksikään palstalla olijoista olisi pätevä isäksi ??

    Äänestä

Jos vielä tulis jottaii niin antasin Feija Mirikli iha varmuuven vuoks ko ei tiijä mikä sydän niillä hakkaa sielä rinnassa.

Äänestä

Alexander. Näin siitä voisi tulla pääministeri tai tsaari. Riippuen nyt mikä tilanne siinä vaiheessa olisi menossa..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


olganoova kirjoitti:

Jos hän olisi tyttö ? Olga voisi olla kiva ja mukavasti provosoiva, junteille suomalaisille, jotka ovat jämähtäneet menneiseen ja tuskin edes tiedostavat sitä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu