Jos milloin niin nyt olisi kaivettava esille pöytälaatikoihin unohtuneet monet profetiat joita varmuudella on löydettävissä monien palstankäyttäjien toimesta.
Ei kannata ylenkatsoa myöskään niitä ennaltatietoja joita jo iäisyyteen siirtyneet ovat kertoneet sukupolvia sitten, kuin myös kaikki se mahdollinen asiaan liittyvä joka löytyy raamatun tulkinnasta.
Niinpä minä kehoitan teitä sisaret ja veljet tuomaan esille kaiken sen tiedon joita teille on opetettu ja joka on tiedossanne, sillä tämä on synnytystuskien alkua ja liittyy kohta koittavaan vapauteemme maallisista kahleista.
Kiitos Herralle! Hallelyjah! Amen.
Sela.
______________________________________________________________
Kolme kilometrin levyinen pato voi sortuessaan vaarantaa 1,5 miljoonan ihmisen hengen.
ABC News kertoo, Irakissa pelätään radikaalien Isis-joukkojen saaneen haltuunsa Mosulin padon. Pato on vaarallinen, koska sortuessaan se voi saada aikaiseksi jopa 20 metrisen hyökyaallon 50 kilometrin etäisyydellä sijaitsevassa 1,5 miljoonan asukkaan Mosulissa.
Hyökyaalto johtaisi todennäköisesti kaikkien kaupungin asukkaiden äkkikuolemaan.
Tähän asti pato on ollut kurdien varmassa ja turvallisessa hallinnassa. Pato ei kuitenkaan turvallisissa käsissäkään ole vaaraton. Muun maussa Yhdysvallat sanoi vuonna 2006, että vaikka pato ei olisikaan brutaalien jihadistien hallinnassa, se on silti maailman vaarallisin pato. Patoa on sanottu myös "joukkotuhoaseeksi".
Pysyäkseen kunnossa pato vaatii jatkuvaa ammattitaitoista huolenpitoa, siis insinööritaitoa. Sen aukkoja pitää täyttää, jotta pato ei romahda tai vuoda.
30 vuoden ja useiden väkivaltaisten konfliktien ajan Irakin hallitus on onnistunut pitämään padon pystyssä pumppaamalla jatkuvasti tonneja laastia, sanoo padolla työskennellyt geotekninen asiantuntija.
Jos pato sortuisi, se vaurioittaisi Mosulin asukkaita, mutta myös kaupungista kaukana olevaa Bagdadia, riippuen siitä, sortuuko pienempi pato alajuoksulla.
SUUREN JA MAHTAVAN PROFETIAN ARVOINEN UUTINEN!
6
172
Vastaukset
- KTS (Ei kirj.)
Tigrisistä eli Hiddekelistä ei ole ennustuksia Raamatussa. :(
- Niin mutta..
Eikö Herra siis anna luotettavan tuntuisen S24 -foorumin profeetoille mitään sellaisia ilmoituksia joita ei ole raamatussa?
Muistelen esimerkiksi jokavuotisen ja perinteeksi muodostuneen Suomen miehityksen venäläisten taholta kuuluvan niihin joista ei edes Siirakki kerro mitään, mutta vuosi vuodelta ja useampaan kertaan se kuulemma tapahtuu aivan varmasti mikäli uskomme palstalla toimivia itseään profeetoiksi nimittäviä "persoonia".
- Huono yhteys.
Nyt huruilla näyttää olevan taivaalliset linjat poikki kun ei pahemmin näy povauksia tähän asiaan liittyen.
- KTS (Ei kirj.)
Viimeisten tietojen mukaan Isiksen kundit yrittää kunnostaa patoa eikä suinkaan rikkoa sitä, joten hyvä niin.
- Siitäkin huolimatta
jäämme odottamaan milloi ensimmäinen äänienkuulija / unennäkijä / pöytälaatikkolöytäjä / ulkomaan povarien uutisoija ilmoittaa alueen peittyvän räjäytetyn padon vesimassojen alle ja vähintäin miljoonan ihmisen saavan surmansa.
Hourijoiden olisi viisasta laittaa nyt heti ja välittömästi veikkaus vetämään
(liukuma-ajalla varustettuna) ettei vaan toiset ennätä ensimmäiseksi.
Tarinan mukaanhan juutalaisten jumala lupasi ettei enää hukuta maailmaa. Sen sijaan hänellä on muita varmaan inhimillisempiä suunnitelmia. Tulta ja tulikiveä on luvassa...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse924706Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1133892Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2023758Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.882169Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575751951Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.791318- 1301202
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1591173- 531075
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä30924