Koiruus .

Hau Hau .

Kenen juopon Koira teki taas tuhoja .Kuinkahan syytömän taas kävi

5

258

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • RÄYH!

      Tiedän juopon kenen koiruus, ihme ettei ole piikille joutunu aikaisemmin. Pitäisi olla joku laki ettei alkkis saa pitää koiraa!!!

    • Niin juu.

      Alkoholistin koira tekee huomattavasti kakkaisemmat kakat ja isommat tuhot kuin toimitusjohtaja pellen koira, eiks?

      • RÄYH

        Alkkis harvemmin kykenee kouluttamaan koiraa, etenkin "vaativia" rotuja. Eläimet myös tuntee pelkoa humalaisia kohtaan, olkoon oma emäntä/isäntä tai vieras. Ja nythän oli koira ollu vapaana humalaisen seurassa.


    • Mistä sinä tiedät?

      Tai LUULET tietäväsi mitä eläimet pelkää ja ketä ne pelkää? Kyllä minä luulen, että joku ns. parempiosainen saattaa olla eläimille paljon ilkeämpi kuin joku lusmu alkoholisti tai muu vastaava ns. epäsosiaalinen ihminen. Tuossa ihmiset menevät juuri usein lankaan. Joku saat*nan pankinjohtaja voi olla vaikka kuinka häijy, ilkeä ja häikäilemätön, mutta se naapurin juoppo voi olla hyvinkin hyvä sydäminen ihminen.

      • RÄYH!

        Lueppas ensimmäinen kommenttini, tämän tapauksen tiedän ja olen nähnyt kuinka asiattomasti kännissä koiraa käsitellään ja täysin asiatonta ryyppyluolissa mukana pitämistä. Ja kyseessä on koko elämänsä viinan kanssa lätränny seurakunta. Ja eläimiin liittyvä tietous on täällä koulutuksen kautta enemmän kuin luulo!!!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hannu Pikkarainen ehdottomaan vankeuteen

      KKO tuomitsi 1 v 9 kk. Tämä ei ole Hannulle ilon päivä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      365
      3832
    2. Kuka on mystinen heppamies?

      Nyt tänne vinkkejä siitä kuka on Martinan seurassa viihtyvä hevosmiljonääri. On tullut jo muutamia nimiä esiin keskustel
      Kotimaiset julkkisjuorut
      109
      1423
    3. Muutto ei ratkaise mitään.

      Sielläkin on naapurit. 😉 Nähdään?
      Ikävä
      94
      1267
    4. Jäätävä epävarmuus

      Mistä tää hirveä epävarmuus molemminpuolin johtuu? Pohjimmiltaan uskon, että molemmat tietää, että tunteita on. Vai onko
      Ikävä
      65
      1064
    5. Yksi iso yllätys luvassa The Summit Suomi -finaalijaksossa - Tiesitkö nämä Summit-loppukolmikosta?

      The Summit Suomi on tarjoillut yllättäviä pudotuksia ja melkoisen määrän pelkkää kisaajien vaelluksen kuvaamista Norjass
      Tv-sarjat
      14
      887
    6. Perjantaita!

      Miltä kaivattusi tuoksuu? Tuli mieleen kun täällä usein mainitaan pahasta hajusta. 🤔
      Ikävä
      58
      877
    7. Ainakin hän on elossa

      ehdin jo huolestua.
      Ikävä
      38
      870
    8. Ei tullut konkurssia, tuli 3 karhua

      Olipas hyvä uutinen. Näin sitä vaan tunnetaan. Persut eivät onnistuneet tuhoamaan.. tätäkään
      Ähtäri
      60
      849
    9. Voi että! Sergey Hilman paljastaa Race Across the World -kuvauksista: "Tämä oli se paras jekku"

      Tykätään! Aikamoinen pari tämä Sergey Hilman ja Sini Sabotage - herättävät varmasti vahvoja tunteita suuntaan sun toise
      Suomalaiset julkkikset
      11
      847
    10. Ei sua mies varmaan kauheasti haittaa

      Jos otan sut omakseni, tässä lähiaikoina ❤️
      Ikävä
      65
      831
    Aihe