Kenen juopon Koira teki taas tuhoja .Kuinkahan syytömän taas kävi
Koiruus .
Hau Hau .
5361
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Tiedän juopon kenen koiruus, ihme ettei ole piikille joutunu aikaisemmin. Pitäisi olla joku laki ettei alkkis saa pitää koiraa!!!
Alkoholistin koira tekee huomattavasti kakkaisemmat kakat ja isommat tuhot kuin toimitusjohtaja pellen koira, eiks?
Alkkis harvemmin kykenee kouluttamaan koiraa, etenkin "vaativia" rotuja. Eläimet myös tuntee pelkoa humalaisia kohtaan, olkoon oma emäntä/isäntä tai vieras. Ja nythän oli koira ollu vapaana humalaisen seurassa.
Tai LUULET tietäväsi mitä eläimet pelkää ja ketä ne pelkää? Kyllä minä luulen, että joku ns. parempiosainen saattaa olla eläimille paljon ilkeämpi kuin joku lusmu alkoholisti tai muu vastaava ns. epäsosiaalinen ihminen. Tuossa ihmiset menevät juuri usein lankaan. Joku saat*nan pankinjohtaja voi olla vaikka kuinka häijy, ilkeä ja häikäilemätön, mutta se naapurin juoppo voi olla hyvinkin hyvä sydäminen ihminen.
Lueppas ensimmäinen kommenttini, tämän tapauksen tiedän ja olen nähnyt kuinka asiattomasti kännissä koiraa käsitellään ja täysin asiatonta ryyppyluolissa mukana pitämistä. Ja kyseessä on koko elämänsä viinan kanssa lätränny seurakunta. Ja eläimiin liittyvä tietous on täällä koulutuksen kautta enemmän kuin luulo!!!