Matkata rakkaani kanssa mp:llä ympäri suomea, norjaa..ihan minne vaan. Ennenkaikkea taivaltaa sitä yhteistä matkaa, jakamaan arkea. Löytämättä vain on se toisiaan kunnioittava parisuhde:) Se hyvä ystävä siihen rinnalle kulkemaan vielä löytämättä. Ylpeä olisin itsestäni,jos tuntisin, mikä on se ala, jolla jaksaisin työskennellä. Koulunpenkille näin 40v. mielelläni menisin. Ja toki töitä sitten aikanaan siltä alalta toivoisin.
Haaveita..?
3
118
Vastaukset
- Matkasaapas
Paljolti veit sanat suustani :-)
Suurin haaveeni voisi ehkä olla pyöräillen matkustaa maasta maahan, ilman päämäärää ja aikarajoitusta. Pankissa jokunen lantti huonon päivän varalle, matkan varrella tehdä hanttihommia.
Realistisempi variaatio 40 sinkkunaiselle: hankkia ammatti jolla saa töitä ympäri maailmaa, asua muutamassa eri maassa jokunen vuosi. Vaikkapa hoitsuna sellaisessa Lääkärit ilman rajoja-tyylisessä projektissa voisin olla, olisi hieno tunne jos voisi samalla auttaa sekä itseään (= elättää itsensä) että muita :-D Ei vaan taida ehtiä toteutumaan, mutta eihän sitä koskaan tiedä kuinka tilanteet voi muuttua :-)
Muuten haaveilen vaan hyvästä terveydestä korkeaan ikään, jotta voin samoilla paljon Pohjolan luonnossa kera koirieni ja vaikkapa sen kunnioittavan parinpuoliskon kanssa, monista erilaisista kokemuksista ja elämyksistä. - Kieli se on mullakin
Minäkin liityn teihin lesboihin motoristeihin.
- <<<<
MULLA TAAS KIERTÄÄ SUOMEA TÖITTEN JA OPISKELUIDEN MYÖTÄ. SIT OLLA TÖISSÄ RUOTSISSA JA PELAA FUTISTA MM SIELLÄ KIRUNA FF. IFK LULEÄ. GÄLLIVARE SK. PITEÄ FC. UMEÄ IK.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kalajoen hukkuneet pojat olivat tummaihoisia
Jälleen kerran, hukkuneet tai heikon uimataidon vuoksi vaaraan joutuneet olivat muita kuin suomalaisia. Turha viisastell2094656- 1882606
- 671532
Minkä asian haluaisit muuttaa kaivatussasi?
Mikä kaivattusi luonteessa tai ulkonäössä ärsyttää sua?961210- 1261134
Jos kaivattusi on perääntynyt lähestyessäsi
jossain tilanteessa, ymmärrätkö miksi hän saattoi tehdä sen?1071130Kohta katson sun kuvaasi
ja päästän ajatukseni liitämään. Jo kuvasi näkeminen rauhoittaa, ja pistää hyrräämään vähän muutakin. Ihanan kaunista sa91122- 711081
Ahneus iski Fazeriin, suklaalevy kutistuu 180 grammaan
Kun mikään ei riitä. Shrinkflaatio. Mitä isot (Marabou) edellä, sitä pienet (Fazer) perässä. Pienikin voi siis olla a1381060- 109989