Ymmärtämättömyys????

Kahden vaivan akka

Sapettaa sellanen kun ihmiset luulee tietävänsä toisten asiat enemmän tarkkaan kuin omansa, ja sitte huudellaa pihalla älyttömyyksiä.
Mun sairaudet ei näy ulospäin, mutta ne rajoittaa mun jaksamista tosi paljon sekä sosiaalista elämää myös.
Kun on nämä kaksi viheliäistä sairautta niin en voi itteeni terveeksi tehdä, ja liikuuntaa harrastan sen mukaa mitä on jaksamista, ja ei voi oikein suunnitella elämää eteenpäin kuin tunti kerrallaan, kun jos tänää suunnittelen että olis kiva tehdä nuo 3 asiaa huomenna, niin voi olla aamulla kun heräät et pysty tekemää kun just sen että syöt ja peseydyt ja se onkin siinä sitten tekemiset sille päivälle.
Kun kaikki eivät saa olla terveitä, tekisin paljon enemmän asioita jos pystyisin.
Ja ikleittein ei tarvi alkaa kommentoimaan mitään, kiitos.
Eletään ja annetaan toistenkin elää, suomessa on liikaa ennakkoluuloja.

1

223

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kolmen konstin mies

      Kolmen häikän ukko.

      Heikko itsetunto on aiheuttanut minullekin paljon ongelmia. Minulle on huudeltu, enemmän kuitenkin nuorten taholta. Ne kokeilevat olisiko siinä kiusaamiaen paikkaa heille sakista huutelijoille.
      Ne häikät.

      Depressioalttius saattaa syntyä myös vapaa-aikana ilman mitään vastoinkäymistä.

      Alkoholin käyttö

      Sen kanssa on tullut paljon hölmöiltyä. En uskonut koskaan eläväni 65 vuotiaaksi. Nyt olen sen ikäinen. Eläke jäi pieneksi.

      Yksinäisyys

      Sosiaaliset taidot ovat jääneet kehittymättä. En osaa olla toisten seurassa luonteva. Samanluonteinen nainen ois hyvä olla olemassa. Mistä sitä enää tässä iässä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Törkeä petosepäily Suomussalmella

      Uutisoi maikkari. Uhrin nimiin on nostettu pankkilainaa, hänet on saatu sijoittamaan hevosiin ja ostamaan autoja. Ei ta
      Suomussalmi
      33
      1432
    2. Vieläkö se tarjous

      On voimassa?
      Ikävä
      68
      906
    3. Kysymys miehille ...

      Kertokaapas miehet, että miksi monille miehille on niin hirveän tärkeää määritellä mitä mies saa tehdä ja mitä ei ja mil
      Sinkut
      290
      809
    4. Ttp:llä kuontalot ojennukseen

      Ttp n yrittäjä ilmoitti facessa, että ttp: n tiloihin tulee lokakuun eka vkl parturi. Se tulee parturoimaan vähävaraiste
      Haapavesi
      74
      744
    5. Poliisi etälamautti, sitten pahoinpiteli

      Vaikeasti kehitysvammaisen niin vakavasti että kuoli pian sairaalassa. Ei osannut kehitysvammainen heti noudattaa polii
      Maailman menoa
      256
      687
    6. Hyvää yötä.....M

      Miten me edettäs...............
      Ikävä
      66
      660
    7. Itsensäpaljastelija

      Mikä juttu tämä nyt on. Ulkomaalainen ahdistelee naisia simpsiöllä Ei pysty lukea Lapuansanomista juttua loppuun asti. O
      Lapua
      39
      615
    8. Oot kaunis ja fiksu

      Ja pidän susta kovasti. Tiiäppä se.
      Ikävä
      32
      579
    9. Mies, olen pahoillani kun olen kuvitellut

      Että pitäisit minusta. En sitä mistään tähdistä kuitenkaan lukenut, mulle vaan tuli jostain semmoinen tunne, kun itse ty
      Ikävä
      51
      544
    10. Mikä sua vaivaa

      @?
      Ikävä
      70
      536
    Aihe