Tuli tuossa viikonloppu oltua tampereella ja ei voi muuta sanoo ku että on sitte palio sakiaa sakkia!
Kaupungissä kävellessä lähes jokainen ihminen toliottaa tyyliin ku ei ois koskaa ihmistä nähny.
Noo nyt ouluun menossa, jossa ihmiset elää omaa elämäänsä eikä kukaan katso kokoajan :)
Ihmetys oli kyllä suuri sentään Tampere
Kaupungissä kävellessä lähes jokainen ihminen toliottaa tyyliin ku ei ois koskaa ihmistä nähny.
Noo nyt ouluun menossa, jossa ihmiset elää omaa elämäänsä eikä kukaan katso kokoajan :)
Ihmetys oli kyllä suuri sentään Tampere
Vastaukset 14
Vanhimmat
huomasitko kun muilla oli vaatteet päällä!
Oli ehkä pukeutunut, toisin kuin paikalliset: pari kokoa liian pieni paita ja mikroshortsit ovat Tampereella hoteinta hottia.
Sama jäbä taas yrittää trollata. Pysyisit siellä Oulussa ja kirjoittaisit ainoastaan sinne palstalle. Ehkäpä omassakin kylässä löytyy jotain arvosteltavaa?
Varmaan on jäännyt Kapina-ajoilta, että onko tuo punikki vai lahtari.
Muuten lungia sakkia mutta fillarit ja autot vois jättää osaavammille. Niin kädetöntä porukkaa liikennesääntöjen kanssa että oikeen hävettää niiden puolesta.
En minä pahalla muita katso, vaan aistiakseni. Kenties etsin komeita miehiä. :/ Emme ole ennen ihmistä nähneet juu ja voi olla tylsä hetki. Tampereella ihmisiin tutustuminen voi olla vaikeaa, tai suomessa yipäätään, siksihän sitä on silmät sitten auki. On oikeastaan hienoa että jotkut suuntautuvat ulospäin, eikä sisäänpäin kuten ehkä pohjoisessa?
Eniten voisi pelottaa jos joku arvioiden ja pahansuovasti katsoo, mutta eipä kukaan ole tullut avautumaan.
Hämeessä ollaan hitaita. Pitää katsoa pitempään, että näkee tarkempaan.
Ja Satakunnassa ollaan taas muuten omalaatuisia. Ja niiden keskellähän Tampere on. Se on sellaista kontaktin tavoittelua tamperelaisittain, kun tuijotetaan.
Yksikään trollaus ei ole niin huono etteikö sitä voisi käyttää moneen kertaan.
Taisivat olla kaikki vastaantulijat just Oulusta, vierailulla Mansessa. Toljottivat tunteakseen!
Ei ku kyl ne toljottajat oli kaikki tuolta Lohjalta (Lukekaapa huviksenne Lohjan palstaa).
Seassa oli myös muutama nuija Lahden ympäristökunnista.
Idiootteja on kato valitettavasti joka paikassa. Et sä niitä mihkään pakoon pääse. Siellä Lapissakin sua tulee vastaan ainaskin joku hullu poro.
Täälä on monellaista junantuamaa toljottelijaa ja kaitpa niitä on omastaki takaa, sillä mikäpä sitä oiskaa sen lystimpää ajanviätettä ku toljotella omituisesti käyttäytyviä ja ourolla murteella molottavia lajikumppaneitaa ;)
Mitä pienempi paikkakunta niin sitä enemmän toljotetaan. Poikkeuksena tilanne, jossa mennään niin pienelle paikkakunnalle, että siellä ei ole ketään toljottamassa.
Tamperelaiset ovat vielä niin maalaisia, juntteja.
Ai Tampereella tuijottaa? Tulepa Kangasalle niin tiedät mitä tuijotus oikeasti on?