Hyvää ruokaa

oolannin ranskalaiset ja kalapuikkoja. Kyllä nälkä lähtee. 'välillä voi tehdä makaroonilaatikkoa.
483
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Tänään tein heräte ostoksen jaostin vesimelonin. Maksoi 4 euroa. Muuta en sitten tänään voi syödäkkään. Huomen aamulla jos ei tuule, niin menen kalaan et jos sais vähän kalaa merestä niin säästyy rahaa siinäkin. 3 isohkoa haukea olis toiveissa.

Äänestä

Minä en syö tänään mitään.

Äänestä
  • Mä syön vaa pari kertaa viikos desin makaroonii. Sitä halavinta valakosta. Muuten annan kaiki ruuat ja rahan laspille .

    Äänestä

  • Me kåyhät kirjoitti:

    Mä syön vaa pari kertaa viikos desin makaroonii. Sitä halavinta valakosta. Muuten annan kaiki ruuat ja rahan laspille .

    Rahan antamista kannattaa välttää. Viikkorahan voi antaa minimaalisena, mutta mieluummin liian vähän kuin liikaa. Sanoo vaikka että tee kotitöitä, tai mene kesätöihin jos rahaa haluat. Murkut vielä helposti kokeilee tupakoita ja niihinhän jää kiinni! Kun ei ole rahaa, niin jää sekin harrastus pois!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


köyhä mies. kirjoitti:

oolannin ranskalaiset ja kalapuikkoja. Kyllä nälkä lähtee. 'välillä voi tehdä makaroonilaatikkoa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu