Harhaisuus näkyy

kasvavan kansassa:

5

80

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Lakihuhu?

      Lakipiireissä huhutaan että eräs lakitoimisto luopumassa eräästä espoolaisesta mielisairaasta asiakkaasta joka on vienyt lakimiehen maineen. Lakimies olis luopunut hullusta rahalla mutta kukaan ei halua koskea tohon hemmoon

      onx tietoa?

      • Kyseskelijä?

        Oho, mutta olihan tuo odotettavissa oleva asia.

        Lakimiehet ovat perin herkkiä maineestaan ja jos on vähääkään hämärä juttu, joka voi tulla lakimiehen korville, niin luopuvat siitä.

        Tuo ylläpitäjä on niinpaljon hämärä tapaus, että ei ole mikään ihme, että
        lakimiehet karttavat sitä.

        Onkohan herra syksyn tulevissa oikeudenkäynneissä puolustamassa itse itseään keittiölakimiehen taidoillaan?


      • Monttu auki dumarill
        Kyseskelijä? kirjoitti:

        Oho, mutta olihan tuo odotettavissa oleva asia.

        Lakimiehet ovat perin herkkiä maineestaan ja jos on vähääkään hämärä juttu, joka voi tulla lakimiehen korville, niin luopuvat siitä.

        Tuo ylläpitäjä on niinpaljon hämärä tapaus, että ei ole mikään ihme, että
        lakimiehet karttavat sitä.

        Onkohan herra syksyn tulevissa oikeudenkäynneissä puolustamassa itse itseään keittiölakimiehen taidoillaan?

        Siinä voi tuomarilla leuka loksahtaa auki, kun murheellisten laulujen sankari tuo oikeuteen "kiistattomat todisteensa" murhayrityksistä, vainoamisesta,auton ilkivallasta ja hänen uhreudestaan.


    • Kuka juristi nyt

      haluaa edustaa selvästi mielisairasta ja seksuaalisesti häiriintynyttä asiakasta, jolla on nolla % omavastuu kaikissa keisseissään?
      Sehän on vähän kuin ammatillinen itsemurha, edustaa tuollaista pervoa :)

    • Se tulee ite edustaa

      itteään syksyllä käräjille. Se kerto mulle sen. Se aikoo tumputtaa salissa, heittää mällit käräjätuomarin ja lautamiesten päälle ja huutaa: JIIIIIIIIIHAAAAAA!!!
      Jos se tuomitaan linnaan, se valittaa sillä perusteella et tuomio tuli siks et sen mälli haisee niin kaameelta ja se ite näyttää ihan linnunpelättimeltä.

      Rikoksii se ei myönnä tehneensä. Kaikki sen saamat 32 eri rikostuomiota on ollu oikeusmurhii. Etenkin sen saamat 10 kpl rattijuomustuomioita - se oli "vaan kaverille kuskina", eikä sellasest pidä tuomita. Lisäks se ei känniajeluillaan oo tappanu ku yhden ihmisen ja sekin oli samanlainen rapajuoppo ku se itte.

      Sit se vetoo geeneihinsä ja siihen et ei se noist lähtökohdist oo voinu parempaan pystyykkään. Kun on lusikal annettu - ei voi kauhalla vaatii.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Upea peppuisella naisella

      Upea peppuisella naisella on upea peppu.
      Ikävä
      85
      6294
    2. Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta

      Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t
      Tornio ja Haaparanta
      30
      3783
    3. törniöläiset kaaharit haaparannassa

      isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/
      Tornio ja Haaparanta
      28
      3140
    4. Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!

      https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu
      Maailman menoa
      369
      1696
    5. Mihin se sysipska hävisi?

      Katso Frida Kahlo elämäkerta ja opi.
      Ikävä
      33
      1388
    6. Upea peppuisella miehellä

      Upea peppuisella miehellä on upea peppu.
      Ikävä
      27
      1320
    7. Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän

      Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi
      Maailman menoa
      46
      949
    8. Anteeksi kulta

      En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv
      Ikävä
      11
      946
    9. Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."

      Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:
      Tv-sarjat
      11
      870
    10. Tykkään susta todella

      Paljon. Olet ihana ❤️
      Ikävä
      42
      849
    Aihe