Toivoisin asiallisia vastauksia. Olen tässä noin 2 viikon ajan saanut orgasmin jälkeen kamalan kipeitä kramppeja alavatsaan, kuin menkkojen aikaan, paitsi äkkinäisempiä ja kivuliaampia. Rankka kipu kestää noin 15-30 min ja sen jälkeen hellittää niin että voi taas elää, mutta paineen tunne vatsassa saattaa pysyä loppupäivän.
Onko kellään kokemuksia tällaisesta, ja mitä kannattaisi tehdä. Luin netistä tilasta nimeltä "dysorgasmia", mutta tuo kuulemma liittyy enemmänkin menopaussiin, ja olen vasta 25-vuotias.
Tietty voisi hakeutua suorilta lääkäriin tai gynolle mutta aika nolojahan nämä ongelmat on, ja enemmin kyselee netistä apuja kuin marssisi suoraan lääkäriin.
Kramppeja alavatsassa orgasmin jälkeen
kipuileva25
3
3306
Vastaukset 3
- pp.PP.pp
mä oon äijä ja mul aika usein seksin/orgasmin jälkee tosi kovat alavatsakivuat myös jos keksit vastauksen ni kerro..
- nimetön
Tommoinen on käsittääkseni yleistä alkuraskauden aikana. Ootko tietonen että olisit raskaana?
- Herkistyvä N
Mulla kramppaa aika usein heti orgasmin jälkeen ja silloin vielä enemmän, jos mies koittaa koskea esim klitorikseeni. Paikat herkistyy niin paljon, ettei ne kestä kosketusta vähään aikaan.
Johtuisiko siis sullakin paikkojen herkistymisestä?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 981201
Salaisuudet paljastuu
Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku87824Poliisi pamputti Variskankaalla
Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella31764- 66683
Karita Tykkä mennyt kihloihin.
Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.93606- 31593
- 18548
S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan
S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist15541Haavoittuvuutesi on aseista riisuvaa
Harmi, etten voi osoittaa sinulle tunteita. Hyvää yötä miehelle. Naiselta43513- 10466