Mikä on paras naisten iskupaikka Lohjalla keskustassa, missä eronneet ja yksinhuoltajat käyvät...kertokaa?
Lohjan baarit?
18
4254
Vastaukset
- 20v n
Riippuu iästäsi. Prime, Wame ja Amarillo aikalailla nuorten valloittamia. Rokkibaarista prisman vierestä voi löytyä jos sen henkinen porukka kiinnostaa. Opus K sekä Latobaari tulee nyt ekana mieleen. Keskusaukiolla nähnyt terassin, en tosin tiedä onko Latobaarin..? Oliver's Lohjan tähdessä on hiukan kysymysmerkki, mutta uskoisin olevan aikalailla nuorten suosima. Muita baareja en nyt heti keksikkään :)
- +50v m
Kyllä kuulkaas nämä nykyajan Hömpsien Primet yms. "pintapaikat" jäävät auttamatta kakkosiksi nuoruuteni Pottenpereille, Grillituopeille ja Keonkulmille saatika Lohelle, mistä ei halutessaan koskaan tarvinnut kotiutua ilman seuraa. Poketkin oli aikuisia miehiä mitä kunnioitettiin, eikä näitä nykypäivän salilla pumpattuja söpöliinejä.
- hinkki liimatainen
+50v m kirjoitti:
Kyllä kuulkaas nämä nykyajan Hömpsien Primet yms. "pintapaikat" jäävät auttamatta kakkosiksi nuoruuteni Pottenpereille, Grillituopeille ja Keonkulmille saatika Lohelle, mistä ei halutessaan koskaan tarvinnut kotiutua ilman seuraa. Poketkin oli aikuisia miehiä mitä kunnioitettiin, eikä näitä nykypäivän salilla pumpattuja söpöliinejä.
Unohdit Ravintola Seudun, jossa palvelu oli kuin DDR-läisessä vankilassa. Muutin jo -81 veke Lohjalta mutta mikäs noita nuoruuden mestoja panis unohtamaan. Niin ja Kaupunginhotelli josta tuli disco Sharp, jee. Ja Jaakon Möljä. Ugh siinä ne.
Mee OpusK, jos et parempaa keksi. Mut mee sinne heti puolen päivän jälkeen, ota sieltä joku kirja hyllystä, ja ole lukevinas. Näytät siten viisaammalta. Sä olet nuori mies, jos tuosta 77 voi päätellä. Sulle sanoisin, että käypähän kaikki Lohjan mestat läpi. Sieltä löytyy takuulla sulle sopiva ihminen.
- Rimessä on....
Henkinen ikä 15 ja fyysinen n. 40. Typerää porukkaa, ja helvet*n lapsellista, kerran olen käynyt ja se riitti minulle, piste. Ja ihan sama mikä uusi paikka sen tilalle tulee, se ei muutu siitä silti miksikään.
- pintaliito...
"luksus elämää" ihannoivat, "kultaisia" rannekelloja käyttäviä, omasta mielestään kovinkin jenkkityylisiä (naurettavalla, vanhalla 90 luvun tavalla ) siinä mielestäni prime pähkinänkuoressa. Oikeasti ei mikään kovin IN mesta ole, suosittelen lämpimästi lähtemään stadiin jos haluat siistejä paikkoja, eikä mitään "hohdokasta" bilehile turhis mestaa jossa pyörii kaikenmaailman"melkein julkkiksia" jotka tosissaan luulee, että kaikki heitä ihannoi!
- lkdlKDJlksn
Ravintoloistahan sitä tasokasta seuraa saa... Varmaan sulle ihan sopivaa
- hinkki liimatainen
Tottakai saa, olenhan minäkin siellä, höh
- Ei.
Minulla on ihan sivistynyt kaveripiiri. Kukaan oikeasti sivistynyt ihminen ei pyöri missään bilehile baareissa eikä baareissa ylipäätään. Ne on ne jotka LUULEVAT olevansa jotain ja jolla olisi kauhea tarve olla jotain, ketkä siellä pyörivät "tärkeän" näköisinä. Mutta juuri edellä olevan kirjoittajan kaltaisille asiaa on turha edes alkaa avaamaan sen enempää, he eivät ymmärrä siitä tuon taivaallista. Laita vain rusketusvoiteesi naamaan ja käy solariumissa päälle, laita vain se 3cm paksu meikkikerros, tuksu style... olet epäilemättä tosi cool. :-) Kateeksi käy ihan, pliis! :D
- Sisustus ja huonekalut,
Käyttääkö lohjalaisnaiset nahkahousuja
- hinkki liimatainen
Sisustus ja huonekalut, kirjoitti:
Käyttääkö lohjalaisnaiset nahkahousuja
Ei, ne Siuntiosta eksyneet väärään suuntaan kun tarkoitus oli päästä Kirkkonummelle. Siuntion löytää pimeässäkin, nuuhkaisee kerran ja menee sinnepäin missä tuoksuu nahkahousupimpsa
- Peter88
Tietääkö kukaan onko Lohjalla Gay ihmisten paikkoja tai missä käyvät?
- takaperin eteen
Mitä ne o? CÄYT? COIT? Suu auki toljotellaan jos tommonen vastaan tulee
- Uus rime...
Teipit vain vaihtui, nyt paikka on hehku. Varmasti todella hehkeää porukkaa siellä. En tiedä, en tule käymään siellä kertaakaan kuten en käynyt rimessäkään. Homo paikoista en tiedä, ei taida lohjalla olla. Mutta voithan sinä yrittää hehkustakin löytää jonkun hehkuvan homon? ;-)
- vanhusvihdistä
Nummelassa antoniossa ainakin pyörii paljon homoja.
- reetu
Ota kyyti alle ja hurauta Wanhaan tanssikellariin.
- Antsu
London!
- Huraaa
Suosittelen Wanhaa vaunua perjantai iltana - karaåke!
http://www.wanhavaunu.fi/tapahtumat/
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 406933
- 323918
- 453290
- 362862
- 162672
- 372228
- 162176
- 412113
Voi ei! Jari Sillanpää heitti keikan Helsingissä - Hämmästyttävä hetki lavalla...
Ex-tangokuningas on parhaillaan konserttikiertueella. Hän esiintyi Savoy teatterissa äitienpäivänä. Sillanpää jakoi kons482057- 391980